Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#21 2016-10-03 20:42:20

k4cz0r200
przyboczny

Re: Dusza.

dzięki

===
Nie ma sprawy img/smilies/wink
Abe

Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

#22 2016-10-03 20:57:41

Ja?!
kreatorus moderatorus

To co z tą duszą ? Masz ją czy jesz nią ?

fuck it.

#23 2016-10-03 21:02:10

civilmonk
szlachetny gawędziarz

"Dzięki" to ciekawa definicja duszy. Hm.

Nie bierz tego tak na serio. To słowa ułożone tak, by ktoś mógł na chwilę, poprzez nie, uporządkować świat, tak by pasował do aktualnej sytuacji. Nazywanie to jest naturalna tendencja umysłu. Umysł musi budować sobie taki mentalo-uczuciowy obraz, by uzasadnić swoją historię i decyzje do podjęcia. Czy jesteś tym umysłem, który ma takie tendencje? Czy jesteś jego świadkiem? Czym jesteś?

#24 2016-10-03 23:00:54

k4cz0r200
przyboczny

polliter napisał(a):

Tylko, że te wszystkie filozofie nie mają zielonego pojęcia jak jest po śmierci, to są tylko domysły i hipotezy. To znaczy, bardzo wielu ludzi już się o tym przekonało, ale jakoś się nie odzywają, by nas oświecić.
Ci, którzy mówią o życiu po śmierci są dla mnie mało wiarygodni, traktuję ich jako ignorantów w tej dziedzinie. Oczywiście, ja też jestem ignorantem, ale jak coś naprawdę jest po życiu, to po mojej śmierci chętnie się z Wami tą wiedzą podzielę.

No wiadomo, teorie, hipotezy. Przecież to nic na serio. Po co psuć? img/smilies/tongue Zastanawiam się, bo akurat taka myśl wpadła mi, gdy wszedłem na imladis i stwierdziłem, że poczytam czy da się przeskoczyć konkretne stanowiska filozofii, niezależnie od tego czy to prawda czy nie, co ew. może mi się przydać po śmierci, no bo czemu nie. A jeśli nie to co z tego. To jak przy obiedzie zaplanowałem z dziewczyną idealny system polityczny dla jedynego na świecie kontynentu-państwa znajdującego się na środku morza, biorąc pod uwagę wszelkie możliwe za i przeciw - co było świetną zabawą, co ciekawe wygraną. Zjedzone, porozkminiane, czas wrócić do życia. Ot taka abstrakcja.

To samo tutaj, zamknę kartę i zapomnę w ogóle o całym zajściu. A jak mi się przypomni, że w sumie coś tam na imladis napisałem i ktoś pewnie odpowiedział, to mi się wątek włączy znowu. A ostatecznie jak miałoby mi się to już przydać, tak konkretnie, to jak zapalę sobie z kumplem czy wyskoczę na piwo z innym i w toku kilkugodzinnej rozmowy nawiąże do czegoś mówiąc "a wiesz, że według czegośtam po śmierci może być cośtam", popitolimy trochę, podumamy i otworzymy kolejne piwo.

Ostatnio edytowany przez k4cz0r200 (2016-10-03 23:04:51)

Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

#25 2016-10-04 22:45:21

Ja?!
kreatorus moderatorus

Od piwa do piwa, I to ma sens img/smilies/smile

fuck it.

#26 2017-09-15 10:22:34

Kopik
przyboczny

polliter napisał(a):

Tylko, że te wszystkie filozofie nie mają zielonego pojęcia jak jest po śmierci, to są tylko domysły i hipotezy. To znaczy, bardzo wielu ludzi już się o tym przekonało, ale jakoś się nie odzywają, by nas oświecić.
Ci, którzy mówią o życiu po śmierci są dla mnie mało wiarygodni, traktuję ich jako ignorantów w tej dziedzinie. Oczywiście, ja też jestem ignorantem, ale jak coś naprawdę jest po życiu, to po mojej śmierci chętnie się z Wami tą wiedzą podzielę.

Jak bardzo mocno poprosisz Boga, może Cię oświeci.
Nie sądzę ,że jakiś człowiek jest Cię w stanie przekonać ....chociaż wszyscy pochodzimy od Boga,ateiści też.

#27 2017-09-15 17:57:00

prosmake
zaaklimatyzowany

Jak opisać Boga ?

Ostatnio edytowany przez prosmake (2017-09-15 19:35:29)

#28 2017-09-15 20:34:17

martin1002
przyboczny

prosmake napisał(a):

Jak opisać Boga ?

Ostatnio edytowany przez martin1002 (Dzisiaj 20:35:09)

#29 2017-09-15 22:38:48

Kopik
przyboczny

Za dużo halucynogennych ciasteczek wpierdzielacie i edytujecie na potęgę życie i posty ....dlatego nigdy się nie dowiecie ...

#30 2017-09-16 10:32:56

prosmake
zaaklimatyzowany

Moje życie to jeden wielki halucynogen hehe Niestety nie jem takich bo i tak jestem na haju życie jest moim narkotykiem choć przydało by sie czasami zapalić albo zjeść coś mocniejszego img/smilies/smile czekam jak bedzie legalne.
Dział filozoficzny a filozofkowie lubią opisywać Boga np czy dusza jest jego częścią itp.

#31 2017-09-16 19:24:17

Lidka
mentor

Prosmake, i dalej "bądź na haju życiem", ale samym życiem img/smilies/smile. Narkotyki nie są do tego potrzebne, ani nic dobrego nie dają.

A w temacie duszy - jak ktoś wątpi, czy ją ma, kombinuje, jak by tu ją odkryć, wyłapać, zmierzyć, namierzyć itd, to traci szansę na jej postrzeżenie (a właściwie na zdanie sobie sprawy z tego, że sam, jako ta ludzka osobowości, jest jej integralną częścią i że to nie on ją ma, a ona jego img/smilies/wink).

Pozdrawiam!

Lidka

#32 2017-09-17 09:16:12

Kopik
przyboczny

"Drogi chory bracie! Jeżeli ktoś lub coś każe ci sądzić, że jesteś już u kresu, nie wierz w to! Jeżeli znasz odwieczną Miłość, która cię stworzyła, to wiesz także, że w twoim wnętrzu mieszka dusza nieśmiertelna. Różne są w życiu „pory roku”; jeżeli czujesz akurat, że zbliża się zima, chciałbym, abyś wiedział, że nie jest to pora ostatnia, bo ostatnią porą twojego życia będzie wiosna: wiosna zmartwychwstania. Całość twojego życia sięga nieskończenie dalej niż jego granice ziemskie: czeka cię niebo"

-Jan Paweł II, Do chorych, Fatima 13 V1999

#33 2017-09-18 14:54:57

prosmake
zaaklimatyzowany

Narkotyki nie są do tego potrzebne, ani nic dobrego nie dają.

Masz racje narkotyki nie są do tego potrzebne, można żyć na haju beż uzależnienia i skutków ubocznych. Bliss dla każdego.

Stopka forum