Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#101 2017-09-24 21:28:48

Sosan
szlachetny gawędziarz

Re: spotykając siebie

Lidka napisał(a):

Sorry, Sosan, nie widziałam tego postu wcześniej img/smilies/smile.

Sosan napisał(a):

Swiadomosc empiryczna zawsze stala na przeszkodzie umyslowi duchowo- abstrakcyjnemu. Zawezone pole zunifikowamej energii przeszkadza umysłowo mistycznemu na rozwinięcie mentalnych technik odseparowania tego co duchowo- kwantowe od teho co umyslowo- zwierzęce. Zgadzasz się Lidko?

Mniej więcej img/smilies/smile. Ale tu wszystko odbywa się adekwatnie do naszej świadomości. Podstawą jest rozróżnianie, odróżnienie jednego od drugiego. Ale czy jedno separuje się od drugiego czy łączy jedno z drugim - to już tylko wybór zgodny ze świadomością.

hahahahahha, leże na ziemi img/smilies/smile
Napisałem sobie post bez sensu , sklejając przypadkowe słowa, bez żadnej idei a Ty piszesz : " mniej więcej ?? img/smilies/wink

Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

#102 2017-09-24 21:30:07

civilmonk
szlachetny gawędziarz

http://yoursmiles.org/csmile/preved/c0137

Zauważyłem to też wcześniej i byłem ciekaw czy Lidka się złapie. Bingo.

Ostatnio edytowany przez civilmonk (2017-09-24 21:30:56)

Nie bierz tego tak na serio. To słowa ułożone tak, by ktoś mógł na chwilę, poprzez nie, uporządkować świat, tak by pasował do aktualnej sytuacji. Nazywanie to jest naturalna tendencja umysłu. Umysł musi budować sobie taki mentalo-uczuciowy obraz, by uzasadnić swoją historię i decyzje do podjęcia. Czy jesteś tym umysłem, który ma takie tendencje? Czy jesteś jego świadkiem? Czym jesteś?

#103 2017-09-24 21:45:16

Sosan
szlachetny gawędziarz

czyli czym więcej przypadkowości i chaosu w tym co napisze, tym bardziej rezonuje to z Lidka. "Dobrze" to świadczy o jej filozofiach img/smilies/smile

Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

#104 2017-09-25 06:19:07

Lidka
mentor

Sosan napisał(a):

czyli czym więcej przypadkowości i chaosu w tym co napisze, tym bardziej rezonuje to z Lidka. "Dobrze" to świadczy o jej filozofiach img/smilies/smile

http://macg.net/emoticons/laughing2

I tu mnie macie img/smilies/smile (a Ty, CM, żywy dowód na to, że choć jestem bezpośrednia, nie idę jak "czołg", nie licząc się z uczuciami innych).

Chciałam być uprzejma i, skoro tak to sobie interpretujesz, wprowadzić jedynie nieco porządku w ten zlepek. Nie mam w zwyczaju nabijać się z ludzi, po prostu, prędzej będę im współczuła, niż ich wyśmiewała.

Ale każdy jest taki, jaki chce być. Nic się nie stało img/smilies/smile.

Pozdrawiam!

Lidka

#105 2017-09-25 06:21:31

Lidka
mentor

civilmonk napisał(a):

Lidka napisał(a):

I może w końcu już byś dał sobie spokój z tym krytykowaniem mnie?... img/smilies/smile.)

Niestety nie mogę. Miłość na mnie to wymusza. Jestem bodhisattwą.
Poza tym to nie krytyka. Ciebie nie mogę skrytykować. Bo jak mogę skrytykować Siebie? Ja rozbijam węzły manifestacji z jakimi się utożsamiamy. Tylko tyle. I jak mówisz często - to te manifestacje traktują to jak "krytykę". Dlaczego tak to widzisz? Przecież to miłosne dotyki bliskiej istoty a nie krytyka img/smilies/smile

No, jak mus to mus img/smilies/smile. Skoro jest Ci to potrzebne, nie mam nic przeciwko temu. Tylko że to już mnie naprawdę nudzi...

Pozdrawiam!

Lidka

#106 2017-09-25 06:29:16

martin1002
przyboczny

Nie tyle nudzi, co po prostu jest niezgodne z Twoimi oczekiwaniami. Pewnie wolałabyś więcej szacunku, podziwu i uznania dla Twojej świadomości życia i siebie w nim, prawda?

Ani dualne, ani niedualne.

#107 2017-09-25 07:49:29

Lidka
mentor

martin1002 napisał(a):

Nie tyle nudzi, co po prostu jest niezgodne z Twoimi oczekiwaniami. Pewnie wolałabyś więcej szacunku, podziwu i uznania dla Twojej świadomości życia i siebie w nim, prawda?

Absolutnie nie, Marta img/smilies/smile.

Pozdrawiam!

Lidka

#108 2017-09-25 07:58:35

martin1002
przyboczny

No jak to nie? Przecież każde ego łaknie zainteresowania na forum. Nie ma innej opcji, dopóki jesteśmy ludźmi....

Ani dualne, ani niedualne.

#109 2017-09-25 10:02:32

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Lidka napisał(a):

martin1002 napisał(a):

Kolejna deklaracja bez pokrycia :-) Twoje reakcje na forum wskazują na coś zupełnie innego Lidko.

Nie bierz tego tak na serio. To słowa ułożone tak, by ktoś mógł na chwilę, poprzez nie, uporządkować świat, tak by pasował do aktualnej sytuacji. Nazywanie to jest naturalna tendencja umysłu. Umysł musi budować sobie taki mentalo-uczuciowy obraz, by uzasadnić swoją historię i decyzje do podjęcia. Czy jesteś tym umysłem, który ma takie tendencje? Czy jesteś jego świadkiem? Czym jesteś?

#110 2017-09-25 10:04:53

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Lidka napisał(a):

civilmonk napisał(a):

Lidka napisał(a):

I może w końcu już byś dał sobie spokój z tym krytykowaniem mnie?... img/smilies/smile.)

Poza tym to nie krytyka. Ciebie nie mogę skrytykować. Bo jak mogę skrytykować Siebie? Ja rozbijam węzły manifestacji z jakimi się utożsamiamy. Tylko tyle. I jak mówisz często - to te manifestacje traktują to jak "krytykę". Dlaczego tak to widzisz? Przecież to miłosne dotyki bliskiej istoty a nie krytyka img/smilies/smile

No, jak mus to mus img/smilies/smile. Skoro jest Ci to potrzebne, nie mam nic przeciwko temu. Tylko że to już mnie naprawdę nudzi...

No niestety to nie mi jest potrzebne a Tobie. Wszechświat mnie wyznaczył do tej roli. Tzn. moje manifestacje, nie mnie podmiotowo. Więc sobie piszą różne rzeczy.
A jeśli Ciebie nudzi to pokontempluj to uczucie znudzenia. Na pewno za nim jest coś więcej. Nuda to mechanizm obronny w tym przypadku. Czy mam Ci wyjaśnić jak to pokontemplować?

#111 2017-09-25 10:06:20

Lidka
mentor

martin1002 napisał(a):

No jak to nie? Przecież każde ego łaknie zainteresowania na forum. Nie ma innej opcji, dopóki jesteśmy ludźmi....

Marta, Ty jesteś wciąż "świeżynka życiowa" (to nie jest zarzut, wręcz przeciwnie), jeszcze nawet sobie nie wyobrażasz, że można mieć w życiu postawę bezwarunkową, a co dopiero jej doświadczyć... img/smilies/smile (doświadczasz, ale intuicyjnie i nieświadomie póki co). Przyjdzie odpowiedni moment, to i postrzeżesz, i poczujesz.

Pozdrawiam!

Lidka

#112 2017-09-25 10:07:41

Lidka
mentor

civilmonk napisał(a):

Lidka napisał(a):

martin1002 napisał(a):

Kolejna deklaracja bez pokrycia :-) Twoje reakcje na forum wskazują na coś zupełnie innego Lidko.

Taaa... img/smilies/big_smile. Bo przecież Ty wiesz lepiej ode mnie, jakie są moje reakcje, co czuję, ba, nawet znasz moje intencje. Brawo, "nadczłowieku"! http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/k015

Pozdrawiam!

Lidka

#113 2017-09-25 10:09:47

Lidka
mentor

civilmonk napisał(a):

Lidka napisał(a):

civilmonk napisał(a):

No niestety to nie mi jest potrzebne a Tobie. Wszechświat mnie wyznaczył do tej roli. Tzn. moje manifestacje, nie mnie podmiotowo. Więc sobie piszą różne rzeczy.
A jeśli Ciebie nudzi to pokontempluj to uczucie znudzenia. Na pewno za nim jest coś więcej. Nuda to mechanizm obronny w tym przypadku. Czy mam Ci wyjaśnić jak to pokontemplować?

Dziękuję Ci bardzo, nie potrzeba img/smilies/smile. Wiem, co to jest nuda.

I wiem też co to jest życie, więc spoko, idę dalej bez problemów, które mi przypisujesz.

Pozdrawiam!

Lidka

#114 2017-09-25 15:47:34

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Lidka napisał(a):

]

I wiem też co to jest życie, więc spoko, idę dalej bez problemów, które mi przypisujesz.

Jak widać czarno na białym na forum problemy są - niezgodność treści postów z deklaracjami. Więc nie przypisuje ale wskazuje miejsca gdzie sama się odkrywasz img/smilies/smile
Wykorzystuj to po prostu. To przestanie być nudno. Nudno jest bo to mechanizm obronny działa. Przestaniesz się bronić, zrobi się ciekawie, rozwojowo.

#115 2017-09-25 16:10:24

Lidka
mentor

civilmonk napisał(a):

Lidka napisał(a):

]

Jak widać czarno na białym na forum problemy są - niezgodność treści postów z deklaracjami. Więc nie przypisuje ale wskazuje miejsca gdzie sama się odkrywasz img/smilies/smile
Wykorzystuj to po prostu. To przestanie być nudno. Nudno jest bo to mechanizm obronny działa. Przestaniesz się bronić, zrobi się ciekawie, rozwojowo.

To tylko Ty tak widzisz, CM img/smilies/smile. Bo chcesz tak widzieć img/smilies/wink.

Pozdrawiam!

Lidka

#116 2017-09-25 16:51:32

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Lidka napisał(a):

civilmonk napisał(a):

Lidka napisał(a):

]

To tylko Ty tak widzisz, CM img/smilies/smile. Bo chcesz tak widzieć img/smilies/wink.

To tylko Ty tak widzisz - że ja tylko tak widzę bo chce tak widzieć - bo Ty tak chcesz widzieć img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez civilmonk (2017-09-25 16:51:47)

#117 2017-09-25 18:06:08

Lidka
mentor

civilmonk napisał(a):

Lidka napisał(a):

civilmonk napisał(a):

To tylko Ty tak widzisz - że ja tylko tak widzę bo chce tak widzieć - bo Ty tak chcesz widzieć img/smilies/smile

OK, w porządku img/smilies/smile.

Teraz zaczekam, aż mi odpowiesz na to moje pytanie w sąsiednim temacie (w sumie w każdym temat jest ten sam img/smilies/wink).

Pozdrawiam!

Lidka

Stopka forum