Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#1861 2017-09-30 13:03:35

Sosan
szlachetny gawędziarz

Re: Ramana Mahariszi o umyśle

Lidko. Ani głowa ani serce tylko świadomość. Kiedy bowiem szukasz duchowości w tym co uwarunkowane to masz rezultat uwarunkowane ideologii. Społeczeństwo totalnie uwarunkowalo uczucia, z cisza nie udało mu się tego zrobić. Bo warunkowac można tylko formy a nie to co bezforemne

Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

#1862 2017-09-30 13:13:02

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Lidka napisał(a):

CM - jak sam strzelasz fochy, to i fochy przypisujesz innym, każdy sądzi według siebie img/smilies/wink. Nie jest tak, jak Ci się wydaje img/smilies/smile. Ale, zgodnie z tym co tu cały czas mówię - myśl, jak chcesz i cokolwiek chcesz na mój temat. Nie ma to żadnego znaczenia, znaczenie ma tylko efekt, jaki to myślenie przynosi. Więc jeśli takie wytłumaczenie Cię zadowala, sprawia, że czujesz się z tym dobrze, to tym lepiej img/smilies/wink.

http://www.cosgan.de/images/midi/liebe/h025

Efekt działania narcystycznej religii Ci się udziela img/smilies/smile
Ja na szczęście nie podlegam już narcyzmowi i mogę wykorzystać wiedzę z doświadczeniem by dostrzec to i owo w miarę obiektywnie, na tyle ile ludzka istota potrafi w tym 100% względnym świecie. Biorąc pod uwagę że należysz do gatunku homo sapiens. A skoro należysz to podlegasz tym prawom psychologii co wszyscy inni homo sapiens. A skoro tak to można czytać jak z nuty ze statystycznie znaczącej liczby wierszy Twych tekstów. Ot cała tajemnica img/smilies/smile

Nie bierz tego tak na serio. To słowa ułożone tak, by ktoś mógł na chwilę, poprzez nie, uporządkować świat, tak by pasował do aktualnej sytuacji. Nazywanie to jest naturalna tendencja umysłu. Umysł musi budować sobie taki mentalo-uczuciowy obraz, by uzasadnić swoją historię i decyzje do podjęcia. Czy jesteś tym umysłem, który ma takie tendencje? Czy jesteś jego świadkiem? Czym jesteś?

#1863 2017-09-30 13:14:48

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Kopik napisał(a):

civilmonk napisał(a):

Ano. I jeszcze Kopik idąca śladem Lidki uznawajaca nas za boty wbudowane w forum img/smilies/wink

No cóż. Dla mni3 rezygnacja Lidki oznacza że dostrzegła prawdę w tym co o niej pisałem i poszedł foch. Plus taki emocjonalny wiat o przyjaciółce. To bardz lo prosty chwyt wiec łatwy do zauważenia.  A to oznacza że coś się nowego w Niej urodzi w efekcie focha. I to jest najważniejsze.

Ktoś kto tak dobrze gotuje nie może być botem img/smilies/wink a na serio Lidka wróci prędzej niż Ci się wydaje.

To wyjaśnij dlaczego piszesz takie farmazony jak Lidka skoro potem jak ktoś wskaże Tobie co z tych farmazonów wynika to zmieniasz zdanie?
"Życie jest poza forum". Tzn. tu są tylko boty (no poza Lidką i Tobą img/smilies/smile ). Wniosek - CM jest botem.

Albo pisz coś co masz przemyślane i rozumiesz konsekwencje tego co wypowiadasz albo użyj złota. img/smilies/smile

A co do powrotu Lidki - fochy mają to do siebie, że trwają tylko określony czas. Szczególnie gdy na forum ktoś je zauważy. Wtedy trzeba sprytnie "wrócić" z powrotem wypowiadając jaką historyjkę o "koncentracji" i "5 minutach". Ja to nazywam syndromem seriali wenezuelskich. Ich scenariusze się właśnie wokół takich spraw kręcą img/smilies/wink

Ostatnio edytowany przez civilmonk (2017-09-30 13:17:49)

Nie bierz tego tak na serio. To słowa ułożone tak, by ktoś mógł na chwilę, poprzez nie, uporządkować świat, tak by pasował do aktualnej sytuacji. Nazywanie to jest naturalna tendencja umysłu. Umysł musi budować sobie taki mentalo-uczuciowy obraz, by uzasadnić swoją historię i decyzje do podjęcia. Czy jesteś tym umysłem, który ma takie tendencje? Czy jesteś jego świadkiem? Czym jesteś?

#1864 2017-09-30 17:23:27

Kopik
przyboczny

Lidka napisał(a):

Kopik napisał(a):

civilmonk napisał(a):

Ano. I jeszcze Kopik idąca śladem Lidki uznawajaca nas za boty wbudowane w forum img/smilies/wink

No cóż. Dla mni3 rezygnacja Lidki oznacza że dostrzegła prawdę w tym co o niej pisałem i poszedł foch. Plus taki emocjonalny wiat o przyjaciółce. To bardz lo prosty chwyt wiec łatwy do zauważenia.  A to oznacza że coś się nowego w Niej urodzi w efekcie focha. I to jest najważniejsze.

Ktoś kto tak dobrze gotuje nie może być botem img/smilies/wink a na serio Lidka wróci prędzej niż Ci się wydaje.

Tak, Kopiku kochany, rzeczywiście szybciej niż się komuś wydaje img/smilies/big_smile, jestem przelotem na 5 minut, po czym znów "wylogowuję się" i kieruję całą moją uwagę na to, co w tej chwili najistotniejsze w moim życiu. Nie mogę, nie - nie chcę się "rozmieniać na drobne", rozpraszać, a zwłaszcza w chwili, kiedy jest taka potrzeba życiowa mojej koncentracji.

CM - jak sam strzelasz fochy, to i fochy przypisujesz innym, każdy sądzi według siebie img/smilies/wink. Nie jest tak, jak Ci się wydaje img/smilies/smile. Ale, zgodnie z tym co tu cały czas mówię - myśl, jak chcesz i cokolwiek chcesz na mój temat. Nie ma to żadnego znaczenia, znaczenie ma tylko efekt, jaki to myślenie przynosi. Więc jeśli takie wytłumaczenie Cię zadowala, sprawia, że czujesz się z tym dobrze, to tym lepiej img/smilies/wink.

http://www.cosgan.de/images/midi/liebe/h025

No własnie bo 5 minut to w sam raz by mieć do tego wszystkiego dystans img/smilies/wink

Gdzieś na szczycie góry wszyscy kiedyś spotkamy się http://www.cosgan.de/images/midi/liebe/h025a może jak dociągnę swój żywot do wiosny,to w Poznaniu na kawce ....albo zapraszam do mnie ....posmędzimy razem farmazony Lidko.

Ostatnio edytowany przez Kopik (2017-09-30 17:24:03)

#1865 2017-10-24 02:41:25

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Dlaczego tak trudno nam zrozumieć / dostrzec ludzi zachowujących się inaczej niż my?
Dlaczego tak trudno dostrzec nam swój cień psychologiczny?

Przedstawia to ten film:

Nasz umysł działa jak to oprogramowanie Adobe. Nasz światopogląd automatycznie wycina z przestrzeni naszych percepcji to co chce zanim nam to ujawni. Automatycznie to identyfikuje - oznacza i puszcza nam na jawie już bez tego czegoś.

Wycina idee jakie ktoś chce nam przekazać. Lub emocje / uczucia jakie okazuje. Wycina nam motywacje i przyczyny jakie legły u podstaw naszych reakcji / decyzji. Więc jeśli czegoś nie widzimy, nie znaczy to, że mamy racje negując to.

Dlatego warto nauczyć się postrzegać ten proces automatycznego wycinania i panować nad nim a nie dalej pozwalać by to on panował nad nami.

Czy jesteś gotowa / gotowy na upgrade swojego wewnętrznego oprogramowania? img/smilies/smile

ps. niezależnie od tego zajefana funkcja dla domowych reżyserów img/smilies/wink

#1866 2017-10-24 09:00:13

Kopik
przyboczny

CM kiedy Ty śpisz ?

a może tak już ewoluowałeś ,że nie potrzebujesz snu.

#1867 2017-10-24 12:41:19

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Jest nas wielu po prostu img/smilies/smile

#1868 2017-10-24 16:45:43

Andy72
przyboczny

Sosan napisał(a):

Lidko. Ani głowa ani serce tylko świadomość. Kiedy bowiem szukasz duchowości w tym co uwarunkowane to masz rezultat uwarunkowane ideologii. Społeczeństwo totalnie uwarunkowalo uczucia, z cisza nie udało mu się tego zrobić. Bo warunkowac można tylko formy a nie to co bezforemne

Moim zdaniem słowo "świadomość" jest bardzo przereklamowane. Nie świadomość a serce.

#1869 2017-10-24 16:47:32

Andy72
przyboczny

civilmonk napisał(a):

Dlatego jestem głęboko z serca bodhisattwą. Dlatego ciężko pracuje na każdym planie istnienia na rzecz oświecenia wszystkich czujących istot. I w dupie mam swój rozwój. Ja jestem sługą wszystkich. Każdej drobinki wszechświata. Ja jako Świadomość. Ja BÓG. Ja JESTEM. Ze mnie wszystko się narodziło i do mnie wszystko wróci. Dlatego JA ŻYJE WSZYSTKIM. To nie słowa. To moje Życie.

civilmonk, wygląda na to że pycha przez Ciebie przemawia i masz ogromne EGO.

#1870 2017-10-24 17:12:46

Sosan
szlachetny gawędziarz

Andy72 napisał(a):

Moim zdaniem słowo "świadomość" jest bardzo przereklamowane. Nie świadomość a serce.

Serce jednak wciąż może być uwarunkowane, a świadomość już nie . Nie mówimy przecież o mięśniu tylko emocjonalno- uczuciowym wymiarze człowieka. Jak Cie zahipnotyzują byś kochał ojczyznę, zabijał dla niej, umierał, przelewał krew za flagę, oddawał hołd obrazom- to jest to serce.. stłamszone i wypaczone przez społeczeństwo. Dopiero świadomość może to serce oczyścić z naleciałości hipnozy społecznej

Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.

~ Papaji

#1871 2017-10-24 17:29:55

Andy72
przyboczny

Poświęcenie życia dla Ojczyzny jest bardzo szlachetne. A co robią ci, którzy wybierają "nieuwarunkowaną" świadomość? Skupieni są na swojej jaźni i myślą jacy to są wielcy.
Ciekawe wiele razy słyszałem hasło "ego jest złe, jaźń jest dobra". A czy w ogóle jest różnica między ego a jaźnią?

#1872 2017-10-24 17:39:25

Sosan
szlachetny gawędziarz

Andy72 napisał(a):

Poświęcenie życia dla Ojczyzny jest bardzo szlachetne. A co robią ci, którzy wybierają "nieuwarunkowaną" świadomość? Skupieni są na swojej jaźni i myślą jacy to są wielcy.
Ciekawe wiele razy słyszałem hasło "ego jest złe, jaźń jest dobra". A czy w ogóle jest różnica między ego a jaźnią?

Nie widzę nic szlachetnego w oddawaniu życia za kolektywną myśl w głowie. Życie jest rzeczywistością fundamentalną, natomiast ojczyzna to tylko słowo.. słowo które zostało przez wieki sztucznie pompowane znaczeniem, zabarwiane. Umysł produkuje słowa, zakochuje się w nich a następnie dokonuje w ich imieniu autodestrukcji . Totalne szaleństwo.
Masz jakieś wypaczone wyobrażenie czym jest nieuwarunkowana świadomość. To po prostu oczyszczenie umysłu z kompulsywnego dialogu w głowie. I nadal pomagasz innym, pracujesz, robisz to co zwykle. Tylko już nie jesteś pod wpływem kontrolera mentalnego. Człowiek z ego myśli jaki to on jest wielki, czysta świadomość powoduje, że sam temat jest nudny. To nie ma znaczenia. Nie jesteś ani wielki ani mały. Po co definiować siebie w taki sposób ?
ego to tylko niewielki fragment jaźni, fragment który zainwestowaliśmy swoje poczucie Ja. Jaźń jest poza dobrem i złem, to samo z ego- jest ono tylko pewna mispercepcją rzeczywistości

~ Papaji

#1873 2017-10-24 17:49:10

Andy72
przyboczny

Jak jaźń jest POZA dobre i złem to jest amoralna?

#1874 2017-10-24 18:08:50

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Andy72 napisał(a):

civilmonk napisał(a):

Dlatego jestem głęboko z serca bodhisattwą. Dlatego ciężko pracuje na każdym planie istnienia na rzecz oświecenia wszystkich czujących istot. I w dupie mam swój rozwój. Ja jestem sługą wszystkich. Każdej drobinki wszechświata. Ja jako Świadomość. Ja BÓG. Ja JESTEM. Ze mnie wszystko się narodziło i do mnie wszystko wróci. Dlatego JA ŻYJE WSZYSTKIM. To nie słowa. To moje Życie.

civilmonk, wygląda na to że pycha przez Ciebie przemawia i masz ogromne EGO.

Trudno, dźwigam ten krzyż img/smilies/wink

#1875 2017-10-24 18:09:33

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Andy72 napisał(a):

Jak jaźń jest POZA dobre i złem to jest amoralna?

Jaźń jest POZA moralnością i amoralnością.

#1876 2017-10-24 18:47:54

Andy72
przyboczny

Jaźń jest POZA moralnością i amoralnością

Chyba raczej poza moralnością i NIEmoralnością. Amoralność jest poza nimi oboma. To pogląd że sam ustanawiam co dobre i złe, że mogę być sędzią.

Nie bluźnij.

Buddyzm i wschodnie nauki zazwyczaj są w pakiecie z reinkarnacją. Czytałem jak jedna kobieta miała pewne problemy i hipnotyzer cofał ją w czasie. W poprzednim życiu była dziewczyną która utonęła w dniu swojego ślubu.
Cofnął ją do jeszcze poprzedniego życia i była teraz mistrzem duchowym, który chyba miał uczniów.
Zastanowiło mnie: a więc ewolucja nie wygląda w ten sposób że ostatnim etapem jest "mistrz duchowy" po którym jest nirvana? Może taki mistrz musi się potem jeszcze rozwijać jako "zwykły człowiek"?
Na tym forum była kiedyś historia na temat najszczęśliwszego zdarzenia w życiu, było o tym opowiadali jak to narodziło się im dziecko, czy dziecko uniknęło śmierci a jeden mistrz duchowy stwierdził że była to chwila gdy zniszczył swoje ego. Ja to odebrałem, ze miało to być coś lepszego niż u tych zwykłych ludzi. Ale czy było? Czy jakaś "walka z ego" jest lepsza od naturalnych chwil poczucia szczęścia?
Poza tym do mistrzów duchowych mam zastrzeżenie , że kochają ludzkość a trzeba kochać człowieka.

#1877 2017-10-24 20:53:40

Sosan
szlachetny gawędziarz

Sędzia i tym co ustanawia dobro jest umysł. W nieuwarunkowanej świadomości jest natomiast przestrzeń teraźniejszości będąca poza tego typu filozofiami .
Mistrz duchowy musi zniknąć, wtedy mamy miłość, Za każdym razem kiedy bowiem mówimy, ze ten kocha to czy owo, nawiązujemy do miłości egotycznej

~ Papaji

#1878 2017-10-24 21:21:29

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Andy72 napisał(a):

Jaźń jest POZA moralnością i amoralnością

Chyba raczej poza moralnością i NIEmoralnością. Amoralność jest poza nimi oboma. To pogląd że sam ustanawiam co dobre i złe, że mogę być sędzią.

Nie bluźnij.

Buddyzm i wschodnie nauki zazwyczaj są w pakiecie z reinkarnacją. Czytałem jak jedna kobieta miała pewne problemy i hipnotyzer cofał ją w czasie. W poprzednim życiu była dziewczyną która utonęła w dniu swojego ślubu.
Cofnął ją do jeszcze poprzedniego życia i była teraz mistrzem duchowym, który chyba miał uczniów.
Zastanowiło mnie: a więc ewolucja nie wygląda w ten sposób że ostatnim etapem jest "mistrz duchowy" po którym jest nirvana? Może taki mistrz musi się potem jeszcze rozwijać jako "zwykły człowiek"?
Na tym forum była kiedyś historia na temat najszczęśliwszego zdarzenia w życiu, było o tym opowiadali jak to narodziło się im dziecko, czy dziecko uniknęło śmierci a jeden mistrz duchowy stwierdził że była to chwila gdy zniszczył swoje ego. Ja to odebrałem, ze miało to być coś lepszego niż u tych zwykłych ludzi. Ale czy było? Czy jakaś "walka z ego" jest lepsza od naturalnych chwil poczucia szczęścia?
Poza tym do mistrzów duchowych mam zastrzeżenie , że kochają ludzkość a trzeba kochać człowieka.

Przepraszam ale nie chce mi się odpisywać - banialukami się nie zajmuję.

#1879 2017-10-25 00:40:17

Andy72
przyboczny

civilmonk napisał(a):

Jakimi banialukami?

#1880 2017-10-25 06:26:37

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Andy72 napisał(a):

civilmonk napisał(a):

Jakimi banialukami?

Opowieściami o reinkarnacjach img/smilies/smile

Stopka forum