Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#41 2016-09-29 19:29:13

Abesnai
Canis dirus / Administrator

Re: Papieża Franciszka "wojna" z biskupami.

Franciszek podczas ŚDM przesłał bardo mocny sygnał m.in. dotyczący pobierania opłat od sakramentów. Nazwał to wprost barbarzyństwem.
W przemowie do polskich biskupów:

"Któraż z dzisiejszych ideologii znajduje się w centrum i jest matką korupcji, wojen?" - zapytał Franciszek i odparł: "Bałwochwalstwo pieniędzy".
http://www.deon.pl/religia/serwis-papie … kupow.html

Coś się zmieniło ? NIC !

Dotarło do mnie, że niekoniecznie zasługujemy na takiego Papieża. Skoro kościół polski odrzuca Jego przykazy, jaki jest sens żebym ja osobiście wysłuchiwał, podporządkowywał się naukom polskiego KRK, skoro często stoją w jawnej sprzeczności ze stanowiskiem Papieża. Skoro czyny jawnie świadczą o oderwaniu się od powinności duszpasterskich, od samej rzeczywistości i oficjalnego stanowiska Stolicy Apostolskiej. Słowa Franciszka trafiają do polskiego duchowieństwa nazbyt często jak grochem o ścianę. Do mnie jako wiernego jednak docierają a już zwłaszcza ich przesłanie i nie zamierzam pozostawać na nie głuchy.
Postawa naszego KRK rodzi bunt i muszę Wam się przyznać, że ja owemu buntowi w końcu się poddałem. I coraz mniej wspólnego, zwłaszcza po ŚDM, pragnę mieć z polskim KRK. To stanowisko krystalizowało się u mnie od bardzo długiego czasu. Więc oficjalnie, choć co najmniej dziwnie to zabrzmi, czuję się wiernym Kościoła Rzymskokatolickiego ale nie polskiego, tylko tego w siedziba w Watykanie. Amen.

PS
Taka moja publiczna deklaracja, bądź co bądź, jakimś cudem po takim czasie nieaktywności jeszcze tu jestem (ku własnemu zdumieniu) adminem img/smilies/wink

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#42 2017-02-24 19:48:21

Crows
mentor

Papież Franciszek: "Lepiej być ateistą niż katolickim hipokrytą".

Podczas porannego nabożeństwa Papież Franciszek stwierdził:

"Skandalem jest mówić jedno, a czynić co innego. To fałszywe, podwójne życie [...] Niektórzy obnoszą się, mówiąc: Jestem bardzo katolicki, przecież chodzę ciągle na msze i należę do takiej czy innej katolickiej organizacji."

Papież dodał:

"Ci fałszywi katolicy powinni przyznać: Moje życie nie jest chrześcijańskie, ponieważ nie wypłacam moim pracownikom uczciwego wynagrodzenia, ponieważ wyzyskuję ludzi, ponieważ prowadzę ciemne interesy, ponieważ piorę pieniądze, ponieważ wiodę podwójne życie."

Na koniec przestrzegł:

"Takich katolików jest całe mnóstwo i są oni skandalem dla Kościoła. Ileż to razy słyszeliśmy: Jeśli on nazywa się katolikiem, to o wiele lepiej jest być ateistą".

http://emotikona.pl/obrazki/pic/ok

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#43 2017-02-24 23:05:06

Ja?!
kreatorus moderatorus

Zaskakujący mądry z niego papież

fuck it.

#44 2017-02-25 13:07:14

martin1002
przyboczny

najmądrzejszy papież na świecie, z tych aktualnie żyjących

dead in the morning, alive in the night

#45 2017-02-27 17:55:59

Crows
mentor

kościoły zmierzaja ku upadkowi , religie stają sie komercją w stosunku do mas ludzkich , jak długo ? walka w Kk jest załosna

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#46 2017-10-05 04:29:23

Łosiu
Moderator

Oczywiście wśród 62 rycerzy, którzy postanowili przywołać Pana Papieża do porządku znalazł się jeden Polakko. Adhortacja franciszkowa "Amoris Laetitia" na całym świecie wywołała wielkie poruszenie. Nie uważam, żeby burzyła mury kościoła, a powinna. A tak na  marginesie Franek ma 81 i pisze... tzn. ,,jestnapisuje" img/smilies/smile o ,,Radości Miłości"? Podziwiam go za to.
Niektórzy twierdzą, że jest  ona tzn. ta  ,,ekshortacja"  przeciw świętym sakramentom, tu trzeba dodać koniecznie sakramentom kościelny, burzy tradycje, tu trzeba dodać kościelną , dziedzictwo kościoła...., oczywiście też kościelnego img/smilies/smile.

,,Correctio filialis de hæresibus propagatis"  Ot co!

Łosiu amoris

img/smilies/wink

....

Stopka forum