Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#261 2017-10-09 20:04:04

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Re: Rozwój materialny

To nie Jaźń, to ja.
I nie drażnię lecz się martwię.

Ostatnio edytowany przez civilmonk (2017-10-09 20:59:40)

Nie bierz tego tak na serio. To słowa ułożone tak, by ktoś mógł na chwilę, poprzez nie, uporządkować świat, tak by pasował do aktualnej sytuacji. Nazywanie to jest naturalna tendencja umysłu. Umysł musi budować sobie taki mentalo-uczuciowy obraz, by uzasadnić swoją historię i decyzje do podjęcia. Czy jesteś tym umysłem, który ma takie tendencje? Czy jesteś jego świadkiem? Czym jesteś?

#262 2017-10-09 21:59:43

victoria
adminka

A ja mam cały czas wrażenie, że Ty lubisz ten stan. I bardziej Cię drażni że go lubisz, niż że w nim tkwisz.

Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka,
dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy,
że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie,
jaki uczynił, powołując nas na ten świat http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a050 http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/b020 

#263 2017-10-10 11:14:33

martin1002
przyboczny

victoria napisał(a):

A ja mam cały czas wrażenie, że Ty lubisz ten stan. I bardziej Cię drażni że go lubisz, niż że w nim tkwisz.

img/smilies/icon_redface

#264 2017-10-11 13:33:21

martin1002
przyboczny

civilmonk napisał(a):

nie drażnię lecz się martwię.

Mistrz mówi, że jeśli martwisz się o cokolwiek, znaczy to, że surrender jest niepełny.

Poza tym co takiego ma w sobie ta Pani, którą mi polecasz, czego nie masz Ty? Przecież jesteś Przebudzony. A ona?

I co takiego ma w sobie Lidia, że przy niej chorzy na raka od razu czują się lepiej i nabierają siły do życia, a mnie nie jest w stanie  nawet zmotywować do wyjścia z domu?

Na początku roku zdiagnozowano nerwicę. Pójdę do specjalisty i co? Nie mam żadnego celu, żadnego pragnienia, marzenia, w którego realizacji nerwica by mi przeszkadzała. Nie mam żadnego powodu, żeby chcieć się z tego wyleczyć.

Nie dam sobie wyprać mózgu przez psychologa - głupią gadką czy psychiatrę - lekami tylko dlatego, że tak Ci wygodnie, bo znajdujesz moje posty "very disturbing". Nie tędy droga moim zdaniem.

Wszelkie działanie "na siłę" jest sprzeczne z ideą sahadży.

#265 2017-10-12 09:49:03

Kopik
przyboczny

#266 2017-10-12 10:55:41

civilmonk
szlachetny gawędziarz

martin1002 napisał(a):

civilmonk napisał(a):

nie drażnię lecz się martwię.

Mistrz mówi, że jeśli martwisz się o cokolwiek, znaczy to, że surrender jest niepełny.

Poza tym co takiego ma w sobie ta Pani, którą mi polecasz, czego nie masz Ty? Przecież jesteś Przebudzony. A ona?

Słowa Mistrza zawsze są skierowane w kontekście konkretnej sytuacji i pytającego. Traktowanie tekstów Mistrzów jak wersetów z księgi objawień to absurd.

Przebudzeni są od rąbania drewna na opał a nie od budowania z drewna chat na lata. Ja się nie znam na budowaniu chat ale rąbać drzewo mniej więcej potrafię. By umieć budować chaty z drewna trzeba się odpowiednio kształcić i nabyć doświadczenia w tym kierunku. Ty potrzebujesz chaty a nie drewna na opał.

Nie bierz tego tak na serio. To słowa ułożone tak, by ktoś mógł na chwilę, poprzez nie, uporządkować świat, tak by pasował do aktualnej sytuacji. Nazywanie to jest naturalna tendencja umysłu. Umysł musi budować sobie taki mentalo-uczuciowy obraz, by uzasadnić swoją historię i decyzje do podjęcia. Czy jesteś tym umysłem, który ma takie tendencje? Czy jesteś jego świadkiem? Czym jesteś?

#267 2017-10-12 11:47:46

martin1002
przyboczny

civilmonk napisał(a):

Słowa Mistrza zawsze są skierowane w kontekście konkretnej sytuacji i pytającego. Traktowanie tekstów Mistrzów jak wersetów z księgi objawień to absurd.

Owszem. Te słowa zostały skierowane do konkretnej osoby, kiedy miała egzamin poprawkowy, do którego nie chciało jej się uczyć i martwiła się, że znowu nie zda. Dostała z niego trzy i pół.
Stwierdziłam, że mogą się przydać także w innych sytuacjach. Zamartwianie się nie prowadzi do niczego dobrego.

#268 2017-10-12 14:16:12

civilmonk
szlachetny gawędziarz

martin1002 napisał(a):

civilmonk napisał(a):

Owszem. Te słowa zostały skierowane do konkretnej osoby, kiedy miała egzamin poprawkowy, do którego nie chciało jej się uczyć i martwiła się, że znowu nie zda. Dostała z niego trzy i pół.
Stwierdziłam, że mogą się przydać także w innych sytuacjach. Zamartwianie się nie prowadzi do niczego dobrego.

Jest różnica pomiędzy zamartwianiem się a martwieniem się. Martwienie się może też wynikać ze współczucia i rozumnego przewidywania konsekwencji. I wtedy może z niego wyniknąć coś dobrego.

#269 2017-10-13 09:16:16

martin1002
przyboczny

Tak myślałam. Ale nadal nie rozumiem, czym się martwisz. Przecież pan Ramana był o wiele bardziej wycofany z życia niż ja, a jakoś odzyskał pełną funkcjonalność w wieku 32 lat.

#270 2017-10-14 02:06:58

victoria
adminka

Czyli działasz z premedytacją?

jaki uczynił, powołując nas na ten świat http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a050 http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/b020 

#271 2017-10-14 10:48:11

martin1002
przyboczny

Można tak powiedzieć.

#272 2017-10-18 22:13:16

martin1002
przyboczny

Medytuję dalej nad swoimi uczuciami.
Ostatnio łzy wpadały do kosza na śmieci przy obieraniu ziemniaków. Pokontemplowałam to dłużej i wówczas dotarło do mnie, że kiedy próbuję robić coś sama, czuję się niekochana. Gdy rodzice robią coś za mnie, kupują mi coś ładnego lub po prostu dają pieniądze (czyli pracują za mnie), okazują mi w ten sposób uczucie. Nie potrafią inaczej.

No, ale dla civilmonka pewnie miałoby to większą wartość, gdybym doszła do takich wniosków w prywatnym gabinecie za 140 zł...

#273 2017-10-18 23:27:38

victoria
adminka

Oni nie potrafią czy Ty nie potrafisz?

#274 2017-10-19 09:07:00

Kopik
przyboczny

O mnie rodzice tak nie dbali,musiałam zapierdzielać po 12 godzin w polu żeby móc kupić sobie jedzenie.Ciężka praca kształtuje charakter człowieka....
Nie daje się wszystkiego na dłoni,nigdy w ten sposób nie zmotywują Cię do zmiany Twojego nastawienia do życia.
Na fundusz też można poszukać fajnego specjalisty, jak TY to mówisz od prania mózgu,tylko trzeba chcieć zmian,a CM za Ciebie życia nie przeżyje.

#275 2017-10-19 12:26:06

martin1002
przyboczny

Jesteś zadowolona z tego jak ukształtowano Twój charakter?

#276 2017-10-19 13:02:56

Kopik
przyboczny

martin1002 napisał(a):

Jesteś zadowolona z tego jak ukształtowano Twój charakter?

Dzięki temu żyję (wegetuję) Nie wiem czy to powód do radości.
Gdybym wtedy nie poszła do pracy i umarła z wycieńczenia, nie byłoby dalszego ciągu gehenny.

Chcesz poznać mój charakter img/smilies/smile zapraszam do mnie : ) nie mam nic do ukrycia. Rusz sie z tej chałupy dziewczyno,a moze chcesz pogadać numer wyślę Ci na pocztę .
Zawsze warto poznawać fakty i obalać mity img/smilies/smile

#277 2017-10-19 13:20:52

martin1002
przyboczny

Skąd czerpiesz siłę i motywację do kontynuowania gehenny?

#278 2017-10-19 14:28:53

Kopik
przyboczny

martin1002 napisał(a):

Skąd czerpiesz siłę i motywację do kontynuowania gehenny?

Za opowieści pewnej treści
wiesz gdzie można wylądować ?

#279 2017-10-19 14:56:38

martin1002
przyboczny

Zawsze wylądujesz tam
gdzie pokieruje Cię Twój strach.

#280 2017-10-19 17:17:35

Kopik
przyboczny