Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#1101 2017-10-11 13:37:55

martin1002
przyboczny

Re: myśl dnia - WŁASNA

Postawę bodhisattvy postrzegam jako "nie wolno mi być szczęśliwym, dopóki wszyscy inni wokół nie będą". Zabija mnie takie myślenie.

Ani dualne, ani niedualne.

#1102 2017-10-15 19:20:13

Kopik
przyboczny

Kopik napisał(a):

Gdzieś za góra i za rzeką
pastwią się na człowiekiem
lecz on bronić się nie może
został zbanowany
dożywotnio.

Jeszcze im mało
krwi
szczerzą kły
do swoich odbić

Niech wam Bóg wybaczy.

Dochodzą mnie głosy,że mnie na depresji ws.wspominają img/smilies/smile niestety zostałam zbanowana dożywotnio i nie ma mnie na tym forum.
Dla was umarłam i dajcie mi już święty spokój.

#1103 2017-10-15 20:58:17

civilmonk
szlachetny gawędziarz

"Niech wam Bóg wybaczy"... wy-baczy... Bóg....
Baczyć to strzec. Wy to w starszej polszczyźnie zwrot wobec podwładnych.
Czyli powyższe znaczy:
"Mój prywatny boże, strzeż ich".
Duchowo mamy tu przyznanie się do tego, że Bóg jest kreacją umysłu, podwładny woli człowieka. Bardzo dobre. Bardzo oświecono.
Psychologicznie mamy tu pewną arogancję, uznanie, że ktoś tam wymaga bym ja - go - strzegł poprzez swojego wyobrażonego boga. Czyli ja jako bóg muszę pilnować innych.
Tu znowu mamy zwrot w stronę duchowości bo inni też są defacto projekcjami umysłu. Czyli mówiącemu chodzi o to by projekcjach boga (tzw. projekcja wyidealizowana) strzegła innych wewnętrznych projekcji (tych nie idealnych).
Czyli defacto to stwierdzenie oznacza osobę w rozterkach, z wieloma głosami wewnętrznymi w głowie, w lekkim chaosie nad którym panuje tylko poczucie relacji z pewnym konstruktem mentalnym obdarzonym przez taką osobę idealnymi cechami.

Ktoś potrzebuje specjalisty? http://emoty.blox.pl/resource/0060

Ostatnio edytowany przez civilmonk (2017-10-15 20:59:20)

Nie bierz tego tak na serio. To słowa ułożone tak, by ktoś mógł na chwilę, poprzez nie, uporządkować świat, tak by pasował do aktualnej sytuacji. Nazywanie to jest naturalna tendencja umysłu. Umysł musi budować sobie taki mentalo-uczuciowy obraz, by uzasadnić swoją historię i decyzje do podjęcia. Czy jesteś tym umysłem, który ma takie tendencje? Czy jesteś jego świadkiem? Czym jesteś?

#1104 2017-10-15 21:21:04

k4cz0r200
przyboczny

Wszystko to zmiany, jakieś ciągi przyczynowo skutkowe. Zaczęliśmy je obserwować podczas narodzin i skończymy gdy umrzemy (albo coś tam innego będziemy robić, jak kto woli). Tak więc z naszej perspektywy nic nie miało ani początku ani końca, wszystko trwa. Nie minęło lato i nie zaczęła się jesień. Po prostu procesy w drzewach zaczęły się zmieniać pod wpływem zmniejszonej temperatury, wywołanej przez ruch ziemi wokół słońca. I pewnie jeszcze wiele różnych biologicznych zmian miało miejsce. Nic tu się nie zaczęło, nic się tu nie skończyło. Wszystko trwa nadal, wszystko się zmienia, ciąg przyczynowo skutkowy po prostu się toczy.

Gdzieś tam na przestrzeni wieków ktoś wymyślił czas i... wszystko nagle przemija, zaczyna nam go jeszcze do tego brakować. Tego wymysłu. Definicji czasu nie ma, także nawet nie ma co się trudzić. Każdy na coś czeka, tak wielu ludzi myśli o tym co "było". Naukowe świry wiedzą, że definicji czasu nie ma, a jako osobny byt nie istnieje, jest w sumie taką abstrakcją. Tak wielu ludzi boi się uciekającej abstrakcji - to taki trochę ponury żart img/smilies/big_smile

A co gdybyśmy zapomnieli o czasie? Są na świecie ludzie, którzy nie znają czasu - chociażby lud Amondawa, po prostu nie operują w skali czasu, wszystko to zdarzenia, wszystko się toczy. Ciekawe czy oni też myślą o przeszłości? Taka myśl.

Ostatnio edytowany przez k4cz0r200 (2017-10-15 21:23:08)

Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

#1105 2017-10-15 21:37:01

martin1002
przyboczny

Próbowałam pisać pracę magisterską tak, jakby czas nie istniał. Efekt jest taki, że skreślono mnie z listy studentów img/smilies/smile

#1106 2017-10-15 21:40:43

k4cz0r200
przyboczny

lol

#1107 2017-10-16 18:49:50

martin1002
przyboczny

Ostatnio skreślono mnie 5 lat temu. Pomyślałam, że chcę przeżyć to jeszcze raz.

#1108 2017-10-18 17:25:50

martin1002
przyboczny

Jeśli nie mogę doświadczać tego, czego chcę, to już wolę nie doświadczać niczego.

#1109 2017-10-18 23:34:33

victoria
adminka

Myślę, że doświadczasz dokładnie to czego chcesz, lub co jest konsekwencją Twojego chcenia.

Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka,
dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy,
że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie,
jaki uczynił, powołując nas na ten świat http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a050 http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/b020 

#1110 2017-10-19 09:20:07

Kopik
przyboczny

civilmonk napisał(a):

"Niech wam Bóg wybaczy"... wy-baczy... Bóg....
Baczyć to strzec. Wy to w starszej polszczyźnie zwrot wobec podwładnych.
Czyli powyższe znaczy:
"Mój prywatny boże, strzeż ich".
Duchowo mamy tu przyznanie się do tego, że Bóg jest kreacją umysłu, podwładny woli człowieka. Bardzo dobre. Bardzo oświecono.
Psychologicznie mamy tu pewną arogancję, uznanie, że ktoś tam wymaga bym ja - go - strzegł poprzez swojego wyobrażonego boga. Czyli ja jako bóg muszę pilnować innych.
Tu znowu mamy zwrot w stronę duchowości bo inni też są defacto projekcjami umysłu. Czyli mówiącemu chodzi o to by projekcjach boga (tzw. projekcja wyidealizowana) strzegła innych wewnętrznych projekcji (tych nie idealnych).
Czyli defacto to stwierdzenie oznacza osobę w rozterkach, z wieloma głosami wewnętrznymi w głowie, w lekkim chaosie nad którym panuje tylko poczucie relacji z pewnym konstruktem mentalnym obdarzonym przez taką osobę idealnymi cechami.

Ktoś potrzebuje specjalisty? http://emoty.blox.pl/resource/0060

Nad moją osobowością i sytuacją życiową pracuje cały sztab specjalistów img/smilies/smile Tyle,że pacjentka ma swój świat i ciężko im się przebić img/smilies/wink

Niestety są jednostki,którym już nic nie pomoże.
Karma wraca,może w następnej inkarnacji dostaną szansę na poprawę,bo w tej nie ma dla nich już ratunku img/smilies/sad Więc pozostawmy wszystko Opatrzności Bożej img/smilies/smile

#1111 2017-10-19 09:59:45

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Karma wraca bo w to wierzysz img/smilies/smile

Nie bierz tego tak na serio. To słowa ułożone tak, by ktoś mógł na chwilę, poprzez nie, uporządkować świat, tak by pasował do aktualnej sytuacji. Nazywanie to jest naturalna tendencja umysłu. Umysł musi budować sobie taki mentalo-uczuciowy obraz, by uzasadnić swoją historię i decyzje do podjęcia. Czy jesteś tym umysłem, który ma takie tendencje? Czy jesteś jego świadkiem? Czym jesteś?

#1112 2017-10-19 11:42:50

k4cz0r200
przyboczny

http://i.imgur.com/HhIJv6g.jpg

#1113 2017-10-19 12:54:18

martin1002
przyboczny

Lokalny dom kultury oferuje "ćwiczenia relaksacyjno-rozwojowe", lecz nie pójdę na nie, bo w ten sposób przyznałabym się, że mam jakiś problem.

#1114 2017-10-19 13:05:58

Kopik
przyboczny

civilmonk napisał(a):

Ja to wiem img/smilies/smile

#1115 2017-10-19 13:23:14

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Kopik napisał(a):

civilmonk napisał(a):

Ja to wiem img/smilies/smile

To powiedz nam co to wg. Ciebie znaczy "wiedzieć". Tak konkretnie.

#1116 2017-10-19 14:30:57

Kopik
przyboczny

To Ty jesteś filozofem na tym forum.
Co znaczy słowo wiedzieć ?

#1117 2017-10-19 15:33:35

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Ja nie zajmuję się filozofią. Staram się tu promować podejście naukowe do rozwoju duchowego.

To napisz jaka jest dla Ciebie różnica pomiędzy stwierdzeniami "wiem, że karma wraca" a "wierzę, że karma wraca".

Ostatnio edytowany przez civilmonk (2017-10-19 15:34:09)

#1118 2017-10-19 17:09:36

Kopik
przyboczny

off-top

#1119 2017-10-19 18:46:00

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Przeniosłem pytanie do innego wątku. Nie uciekaj myszko img/smilies/smile

#1120 2017-11-02 18:38:38

martin1002
przyboczny

Im młodziej człowiek wygląda, tym więcej fal delta wytwarza. Albo na odwrót img/smilies/wink

Stopka forum