Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI
  • Index
  •  » Zdrowie
  •  » Czy osoby określone jako współuzależnione wymagają terapii?

#1 2017-12-13 10:46:11

terraria
Użytkownik

Czy osoby określone jako współuzależnione wymagają terapii?

Jestem świeżo po rozmowie z psychologiem odnośnie problemu męża z alkoholem. Podobno jestem współuzależniona i również wymagam terapii. Mogę się zgodzić ze czasami trochę za bardzo broniłam niektórych wybryków ale żeby wymagało to terapii? Ktoś miał podobnie?

#2 2017-12-13 14:14:19

k4cz0r200
przyboczny

Re: Czy osoby określone jako współuzależnione wymagają terapii?

Jeśli lekarz stwierdził, że byłaś współuzależniona, to warto udać się na terapie. Cały problem współuzależnienia polega na tym, że nie do końca widzisz w czym jest problem, stąd twoje podejście, że "czasami za bardzo broniłam niektórych wybryków". Moim zdaniem powinnaś udać się na terapie i zrozumiesz mniej więcej dlaczego to jest dla Ciebie destrukcyjne, ale też pomoże Ci w przyszłości. Żadnych żółtych papierów nie dostaniesz, ani bez konieczności nie będą wciskać Ci leków, ale po pozmawiają z tobą. Nie ma co się bać i warto tam pójść.

Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

#3 2017-12-13 15:28:50

Filemon
adept

Widzisz problem polega na tym że osoby współuzależnione często nie dostrzegają wszystkich aspektów choroby i usprawiedliwiają nałogowca. Dlaczego to również wymaga terapii? Bo może w niedługim czasie doprowadzić do nawrotu choroby u pijącego. Tylko że też trzeba wybrac dobry osrodek zeby terapia naprawde była terapią. Koniecznieczytaj regulamin bo oprocz niezbednych informacji na ten temat dostaniesz też solidne wsparcie, pozdrawiam.

#4 2017-12-13 16:27:36

k4cz0r200
przyboczny

Cholera to tylko reklama img/smilies/neutral

Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

#5 2017-12-14 09:26:27

Chandler000
Użytkownik

Coś w tym jest bo znam przypadek że chłop lał babe ile wlezie, przepijał cały majątek że nie mieli co do gagar wlożyć a ona i tak go broniła przed policją i sąsiadami. Masakra jednym słowem. No i ktoś kiedyś rzucił takie stwierdzenie że może przez nią on nie może wyjść z alkoholizmu bo jakby dostał w domu szkołe to byłoby inaczej.

#6 2017-12-14 14:22:10

Filemon
adept

Zupełnie sie nie zgadzam bo co winna jest kobieta? Przecież do gardła mu nie wlewała wódki.

#7 2017-12-15 09:32:17

Drublisty
Użytkownik

Właśnie, współuzależnienie to bardzo delikatna sprawa. Nie ma co szukać winnych bo alkoholizm w zasadzie ze wszystkich robi swoje ofiary. Fakt że odpowiednia postawa rodziny ma olbrzymie znaczenie ale nie mozna wymagać cudów od ludzi którzy na co dzień znoszą taką patologię.

#8 2017-12-15 12:49:20

terraria
Użytkownik

Zapiszę się i zobaczę jak to będzie wyglądało bo jest duzo racji w tym co piszecie, dzieki.

#9 2018-01-08 09:26:37

terraria
Użytkownik

Filemon, jak myślisz, czy dałoby tak po prostu odnaleźć kogoś, kto już przeszedł swoje w tym ośrodku, bo takie spotkanie f2f i rozmowa dałaby mi dodatkową motywację

#10 2018-02-27 16:53:59

gorczyca
zaaklimatyzowany

Ze współuzależnionymi bywa różnie, ale..... jeśli domownik ( w tym wypadku mąż) jest uzależniony od alkoholu, żona także powinna udać się do terapeuty - on nie gryzie,a zapewniam, że pomoże.Tak się składa, że wiem co piszę - swego czasu przeszłam gehennę i gdyby nie pomoc specjalisty trafiłabym najpewniej do wariatkowa. Co to znaczy mieć w domu alkoholika, tłumaczyć nikomu nie muszę,dlatego nic się nie stan ie jeśli małżonka uzależnionego skorzysta z porady terapeuty. Powodzenia..

#11 2018-05-04 18:09:36

koksownik
Użytkownik

Jeśli druga osoba też ma problem z uzależnieniem to tak. Jednak ja jestem zdania że współuzależnienie to dość dziwna rzecz, raczej jestem zdania że nie ma czegoś takiego.

• Index
  •  » Zdrowie
  •  » Czy osoby określone jako współuzależnione wymagają terapii?

Stopka forum