Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#481 2018-02-08 19:30:59

martin1002
przyboczny

Re: Rozwój materialny

W tym roku odbyłam 5 rozmów kwalifikacyjnych. Co dziwne, zaczęto mnie na nie zapraszać dopiero, gdy usunęłam zdjęcie z CV. Przedtem pracodawca pewnie płakał, jak oglądał... albo się przestraszał mocno.

#482 2018-02-08 22:23:18

k4cz0r200
przyboczny

Może tak być, ale też może być to zwykły dysonans poznawczy. Nikt nie lubi swojego wizerunku w 100%, ale to też nie jest powód do tego, by takie sytuacje tłumaczyć tym, że komuś się nie spodobałaś. Nie ma sensu dawać swojego zdjęcia, więc nie dawaj, ale nie przywiązuje się do tego. To tylko mała bzdura, której nie jesteś pewna. Właściwie tylko twoja wyobraźnia, sama sobie to w sumie wymyśliłaś, tak to działa. A wymysły to nie prawdziwe życie, c'nie?

Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

#483 2018-02-09 13:33:19

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Nie dawaj zdjęć Marto. To zbędne chyba że pracodawca oczekuje.

Nie bierz tego tak na serio. To słowa ułożone tak, by ktoś mógł na chwilę, poprzez nie, uporządkować świat, tak by pasował do aktualnej sytuacji. Nazywanie to jest naturalna tendencja umysłu. Umysł musi budować sobie taki mentalo-uczuciowy obraz, by uzasadnić swoją historię i decyzje do podjęcia. Czy jesteś tym umysłem, który ma takie tendencje? Czy jesteś jego świadkiem? Czym jesteś?

#484 2018-02-09 19:40:56

martin1002
przyboczny

Już nie daję.

Lubię sobie wyobrażać, że osoba patrząca na moje zdjęcie przeżywa coś niezwykłego, mistycznego. To bardzo podnosi mnie na duchu, sprawia, że czuję się wyjątkowa.

#485 2018-02-10 01:00:32

rosa
przyboczny

W moim poszukiwaniu pracy jak dotad objawia sie taki oto cykl:  jesli podoba mi sie praca/firma, nic z tego, jesli natomist zupelnie z roznorakich powodow mi nie pasuje, nagle wszystko idzie jak z platka i zaraz chca mnie przyjac. img/smilies/hmm

#486 2018-02-14 19:57:29

k4cz0r200
przyboczny

@rosa: Czasami lepiej się przystosować niż szukać idealnego miejsca dla siebie. Generalnie ludzie w pracy to połowa sukcesu, druga połowa, to sama robota. Kto wie czy w tej wymarzonej robocie klimat nie będzie kiepski. Ja sam bardzo dobrze wspominam odlewanie kajaków, przy piecu na diesla - byłem cały umorusany na czarno, jak górnik img/smilies/tongue Ile zdrowia wtedy zniszczyłem kto wie. Praca od 6 rano, często nocki, 6.5zł na godzinę ^^ Za to pomijając to wszystko, spędziłem tam mnóstwo dobrego czasu z ludźmi, przegadałem wiele godzin w przerwach od pracy.

Może spróbuj już wziąć to co dają? Nikt nie mówi, że musisz tam siedzieć do końca życia img/smilies/wink Warto czasami sprawdzić.

#487 2018-02-14 23:36:19

rosa
przyboczny

To kwestia priorytetow.  Obydwie prace ktore mogly byc moje, oznaczalyby 12 godzin poza domem (9 godzin w pracy i 3 na dojazd) z powrotem do domu gdzies miedzy 7 i 8 wieczorem.  Forsa bylaby dobra i bardzo by sie przydala, ludzie byli bardzo mili. Kwestia w tym ze na razie nadal jest najwazniejsze dla mnie zaangazowanie w zyciu dziecka i jeszcze przez kilka lat nie moge byc poza domem tak dlugo.

#488 2018-02-15 10:22:26

k4cz0r200
przyboczny

A to zmienia postać rzeczy. Jest też trochę sposobów na dorabianie w domu. Da się i zarabiać na siebie w ten sposób, tylko wymaga treningu, mowa o zawodach twórczych.

Ale nadal bez dużego doświadczenia można robić jakieś rzeczy handmade, Jak patchwork, szydełkowanie i ozdabianie różnych rzeczy. I sprzedawanie tego w necie. Na allegro, a później masz już swój sklep (gdybyś potrzebowała, to mogę ci coś takiego zrobić za friko) Jeśli hajs nie jest priorytetem, to warto spróbować. Taka ścieżka często prowadzi do zawodów twórczych za dobre pieniądze, a przy okazji sprawia to frajdę. Dużo kobiet robi coś takiego.

Ostatnio edytowany przez k4cz0r200 (2018-02-15 10:24:18)

#489 2018-02-17 00:31:28

rosa
przyboczny

Moja mama kiedys byla "chalupniczka" tak to sie wtedy nazywalo, my z bratem bylismy czeladnikami img/smilies/smile 
Pracuje na pol etatu i to bylo dobre rozwiazanie w ciagu ostatnich kilku lat. Teraz chce jednak znalezc cos na pelny etat i ze wzglednym dojazdem, co pozostawiloby mi nadal troche czasu dla rodziny.

Stopka forum