Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#21 2011-04-04 03:16:30

Nebogipfel
mentor

Re: Cud istnienia!

Skoro mam głowę w chmurach, znaczy się lewituję.
img/smilies/big_smile
Może tu chodzi po prostu o dosłowną interpretację alegorii i synonimów?
O ile wiem, wszelkie latania w kulturze wschodu odnoszą się do tego co wyprawia dusza podczas medytacji.
Swoją drogą jak ktoś jest daleko myślami to się nawet mówi, że odleciał lub miał odlot.
Przy licznych świadkach też można go mieć.
img/smilies/big_smile
Co do fizyki..
Co prawda nad ziemią sami z siebie się nie unosimy i nawet nasze prochy po kremacji może unieść wiatr.
Jednak planeta na niczym nie leży.
Więc patrząc od tej strony każdy lata.
img/smilies/smile
Aha..w mowie potocznej jak się gdzieś idzie/biegnie to też jest używane słowo "latać, lecieć".
Na przykład - to się przelecę do sklepu.

Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

#22 2011-04-04 08:07:44

Szymon
Heretyk i Buntownik z wyboru

...i do niedawna jeszcze...lewitujący z prędkością ok 90 km / h Adam Małysz...

#23 2011-04-04 09:03:37

bezemocji
przyboczny

Niestety nie notowano ludzi lewitujących i latających na rękach. Główny motyw tego tematu to doskonałość naszej postaci, przedniej kończyny, nie lemurzenia o lewitacji. img/smilies/smile
Miłujący jak każdy kreacjonista widzi ewolucję opacznie, a raczej jej gotowy produkt.
Co było po drodze już go nie interesuje. A do każdego rozwiniętego organizmu czy organu wiodła długa droga błędów, różnych rozwiązań i form pośrednich. Ewolucję naszej ręki dobrze widać w kolejnych etapach w różnych taksonach. Nawet nie spokrewnionych ze sobą. Ciekawe dlaczego nasz NieMiłujący biologii nie podał ewolucji ... wieloryba?
Jego praprzodkiem był przecież lądowy ... jelonek. Tam ewolucja kończyn jest dużo ciekawsza niż naszego organu do pisania i powitań img/smilies/smile Mamy kopalne dowódy takiej ewolucji.

Ostatnio edytowany przez bezemocji (2011-04-04 11:29:46)

Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? img/smilies/roll

#24 2018-09-03 19:40:20

999Krysia
zaaklimatyzowany

Lidka napisał(a):

BJB, ja myślę, że jak dusza ludzka osiągnie taka świadomość, żeby móc sprzeciwiać się prawom fizyki, zbędne staną się w ogóle inkarnacje... img/smilies/wink

I to jest prawda....Kierująć si e prawdziwą matryca wzniesienia  , doswiadczamy ascendenci i przechodzimy w wymiar, gdzie łamanie praw fizyki 3D  jest mozliwe..Wschód juz dawno  udawadnia tę tezę...

..Dorastasz   w dniu , w którym potrafisz się serdecznie z siebie pośmiać ..

#25 2018-09-03 19:55:18

999Krysia
zaaklimatyzowany

Czas szukania boga poza soba dobiega konca... Religie specjalnie tłumiły  ludzkie  doświadczenie w łasnej boskości..Odkrycjie ,ze droga do własnej boskosci wiedzie poprzez kontakt z własna duszą i demontaż ludzkiego systemu wierzen z 3 wymiaru .kontrolowanie strachem jedzeniem mięsa i  alkoholem
..ukazał by  pasożytniczy charakter zinstytucjonowanej religii...Żyjemy w czasach ,gdzie bogowie sa odwołani Ziemię przejmuje duch  , który naprawi zerwane kiedyś połaczenia Ziemiz prawdziwym ŚWIATŁEM .To połaczenie zakonczy programy walki kobiety z mężczyzną , dobra ze złem, racji ,dominacji. rytuały krwi 

..i wiele innych programów tworzących cierpienie.

..Dorastasz   w dniu , w którym potrafisz się serdecznie z siebie pośmiać ..

#26 2018-09-04 15:49:02

Lidka
mentor

Krysiu, ale Jezus też to mówił już ponad 2000 lat temu (którędy droga do Boskości i kim, tak naprawdę jesteśmy). Tylko niestety, ludzie zrobili z tego religię, wypaczyli, co się da...

(w sumie trudno ich za to winić, to nieświadomość, niemożność wyobrażenia sobie tego wszystkiego te 2000 lat temu, najsmutniejsze tu jest to, że i dziś tak wielu wciąż nie ma odwagi myśleć samodzielnie i woli podporządkować się innym...)

Pozdrawiam!

Lidka

Stopka forum