Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#121 2018-10-30 22:12:04

prosmake
zaaklimatyzowany

Re: Serce przemawia

Takie fiu bździu

Ostatnio edytowany przez prosmake (2018-11-15 22:28:48)

#122 2018-10-31 05:41:17

Lidka
mentor

martin1002 napisał(a):

Małe dziecko jest pełne energii, żywotne, ciekawskie, zafascynowane światem. Jeszcze nie wie, jaki świat potrafi być zły i okrutny, jest nieskażone rzeczywistością. Na wiele rzeczy patrzy tak, jakby ich nigdy przedtem nie widziało - no bo nie widziało. Przyjemnie jest przebywać z taką osobą, jakże łatwo kochać ją bezwarunkowo!...
Dla odmiany dorosły jest stary, ponury, zgorzkniały, zmęczony życiem, wiele rzeczy już widział. Opieka nad młodym pozwala mu ujrzeć na nowo świat "dziecięcymi oczyma". Lecz dziecko również się starzeje i korzyści powoli zanikają... ani się obejrzysz, a maluszek już wciągnięty w wir brutalnych ziemskich namiętności.

Jest taki, o ile jeszcze nie zorientował się, na czym to wszystko polega, czym jest życie, kim/czym jest on sam. To prowadzi do zgorzknienia, zmęczenia i rzeczywiście jest wielu takich ludzi, jak piszesz.

Ale to nie jest reguła! Wszystko zależy tylko i wyłącznie od świadomości! Wyobraź sobie, że znam paru starszych ludzi (po osiemdziesiątce), którzy swoją radością życia, energią, możliwościami aż tryskają, młodość "ulewa się" z nich na każdym kroku.

A znam też trzydziestolatków - staruszków, zgorzkniałych, zmęczonych, uwikłanych w negatywność, że szok...

Pozdrawiam!

Lidka

#123 2018-10-31 08:32:06

civilmonk
szlachetny gawędziarz

martin1002 napisał(a):

Nie wierzę w równoległe wcielenia, ale podoba mi się img/smilies/smile

Ojej, już nie wierzysz w Jedność? img/smilies/smile Bo jak wierzysz to wszak wszyscyśmy równoległym wcieleniem Jednego. Poza tym czas nie istnieje więc przeszłe i przyszłe życia są na raz. Łącznie z Teraz.

Silence that guides beyond and own expirence that guides with care
But finally love to all that already is with close around me and as me

#124 2018-10-31 13:22:46

prosmake
zaaklimatyzowany

martin1002 napisał(a):

Dusza jest mistyczna moim zdaniem. Łączy nas ze światem niematerialnym.

Ale też dusza wyraża siebie w świecie fizycznym. Mamy do dyspozycji swoją świątynie jako statek którym płyniemy czy jak inni wolą określenie podrózujemy przez życie aby się dokonało.

martin1002 napisał(a):

Tak, czytałam o tym na portalu społecznościowym.

Tak przy okazji co się stało w relacjach z tym panem co się spotykałaś ?

Ostatnio edytowany przez prosmake (2018-10-31 13:24:07)

#125 2018-11-04 15:37:12

martin1002
przyboczny

Prosmejku

1) Podoba mi się, ale nie za bardzo mi pomogą obecnie te słowa.

2) Nawet nie pamiętam już, o kogo chodziło... img/smilies/sad

civilmonk napisał(a):

martin1002 napisał(a):

Nie wierzę w równoległe wcielenia, ale podoba mi się img/smilies/smile

Ojej, już nie wierzysz w Jedność? img/smilies/smile Bo jak wierzysz to wszak wszyscyśmy równoległym wcieleniem Jednego. Poza tym czas nie istnieje więc przeszłe i przyszłe życia są na raz. Łącznie z Teraz.

Oczywiście że tak, ale to stwierdzenie sprawia, że historia opisana w Twoim poprzednim poście nie ma sensu. Bo równie dobrze może być równoległym wcieleniem czegokolwiek. Więc daruj sobie te żałosne wygłupy, dobrze wiesz, że napisałeś te słowa (tłuste) tylko po to, żeby mi się podlizać i ściągnąć tutaj moją uwagę.

frozen in time, eternal youth is a crime

#126 2018-11-04 17:18:37

prosmake
zaaklimatyzowany

martin1002 napisał(a):

Prosmejku

1) Podoba mi się, ale nie za bardzo mi pomogą obecnie te słowa.

Biedactwo http://www.cosgan.de/images/midi/traurig/a020

Ostatnio edytowany przez prosmake (2018-11-15 22:42:52)

#127 2018-11-04 17:25:52

martin1002
przyboczny

Oj, bez przesady, nie jest tak tragicznie. Czasami wytwarzam błogość img/smilies/smile

#128 2018-11-04 20:05:26

martin1002
przyboczny

Lidka napisał(a):

martin1002 napisał(a):

Małe dziecko jest pełne energii, żywotne, ciekawskie, zafascynowane światem. Jeszcze nie wie, jaki świat potrafi być zły i okrutny, jest nieskażone rzeczywistością. Na wiele rzeczy patrzy tak, jakby ich nigdy przedtem nie widziało - no bo nie widziało. Przyjemnie jest przebywać z taką osobą, jakże łatwo kochać ją bezwarunkowo!...
Dla odmiany dorosły jest stary, ponury, zgorzkniały, zmęczony życiem, wiele rzeczy już widział. Opieka nad młodym pozwala mu ujrzeć na nowo świat "dziecięcymi oczyma". Lecz dziecko również się starzeje i korzyści powoli zanikają... ani się obejrzysz, a maluszek już wciągnięty w wir brutalnych ziemskich namiętności.

Jest taki, o ile jeszcze nie zorientował się, na czym to wszystko polega, czym jest życie, kim/czym jest on sam. To prowadzi do zgorzknienia, zmęczenia i rzeczywiście jest wielu takich ludzi, jak piszesz.

Ale to nie jest reguła! Wszystko zależy tylko i wyłącznie od świadomości! Wyobraź sobie, że znam paru starszych ludzi (po osiemdziesiątce), którzy swoją radością życia, energią, możliwościami aż tryskają, młodość "ulewa się" z nich na każdym kroku.

A znam też trzydziestolatków - staruszków, zgorzkniałych, zmęczonych, uwikłanych w negatywność, że szok...

80-latek nic nie musi, on CHCE. Wyrobienie w sobie takiej postawy wymaga czasu. On już niemalże przeżył życie, zbliża się ku jego końcowi, dlatego nie ma nic do stracenia. Takie tam ostatnie podrygi ludzkiej maszyny, supernowa jaśniejąca energią gwiazdka, co zaraz zginie. 30-latek natomiast, wpędzony w kredyty, pracę po 10-12h dziennie w jakiejś znanej korporacji, przymus założenia rodziny i opieki nad potomstwem, byleby tylko prezentować się "normalnie" w oczach społeczeństwa, czuje się wypalony.

Jak widać, dusza nie ma wieku. Wiek to stan umysłu.

a ja chce klocki lego i na huśtawke

#129 2018-11-06 18:16:26

martin1002
przyboczny

Pora karmienia duszy nastała
Tylko do tego się Lidka przydała
że mi to wskazała

#130 2018-11-15 22:34:20

prosmake
zaaklimatyzowany

Tylko smoka dać... A Lidka jak jest na forum jest impreza img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez prosmake (2018-11-15 22:41:40)

#131 2018-12-27 20:00:51

martin1002
przyboczny

Nigdy bym nie pomyślała, że ahimsa odnosi się również do samego siebie. Czemu dopiero teraz się o tym dowiedziałam?

Odkryłam nowy sposób na zadawanie sobie bólu. Jest nim przyjmowanie różnych pozycji z jogi (a raczej ich próby).

#132 2019-01-10 19:35:35

martin1002
przyboczny

Agenci z forum obiecywali mi złote góry i nie wiadomo co, jak zacznę pracować. Zachęcali mnie do tego. Moje życie miało się cudownie zmienić. Nie zmieniło się prawie nic. Nadal wychodzę na dwór tylko jak jest ciemno, siedzę cały dzień przy kompie, słucham muzyki, od czasu do czasu popatrzę przez okno. Niewiele się ruszam, niewiele się odzywam. Aha, i jeszcze nie opłaciłam samodzielnie ani jednego rachunku. Rzeczywiście CU-DOW-NIE.

Civilmonk kazał mi wlewać w ciało energię żywotności czy coś w tym stylu. To już było tak dawno... Pupa była pierwszą częścią ciała, którą poczułam, jakieś 2 lata temu. Mam ręce i nogi, obecnie poszukuję pleców, brzucha i ramion. Ciało stało się bardziej prawdziwe, bardziej namacalne. Nie do końca mi to odpowiada. Przecież jest kłamstwem, iluzją. Będę tęsknić za wzniosłym bezcielesnym stanem, choć wybitnie niefunkcjonalnym, to jednak dającym namiastkę szczęścia. Ech...

#133 2019-01-11 16:44:03

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Ja nie powiem całkiem mocno się transformowałem, jak z filmu Transformers praktycznie. Z syrenki w porshe.

#134 2019-01-12 16:36:36

civilmonk
szlachetny gawędziarz

martin1002 napisał(a):

Civilmonk kazał mi wlewać w ciało energię żywotności czy coś w tym stylu. To już było tak dawno... Pupa była pierwszą częścią ciała, którą poczułam, jakieś 2 lata temu. Mam ręce i nogi, obecnie poszukuję pleców, brzucha i ramion. Ciało stało się bardziej prawdziwe, bardziej namacalne. Nie do końca mi to odpowiada. Przecież jest kłamstwem, iluzją. Będę tęsknić za wzniosłym bezcielesnym stanem, choć wybitnie niefunkcjonalnym, to jednak dającym namiastkę szczęścia. Ech...

Dla mnie 2018 był zdecydowanie rokiem wcielania. Wcielania w życie - w sensie, w doświadczenie poprzez moje ciało, zmysły, różnych prawd jakimi wcześniej żyłem bardziej bezforemnie. Obecnie jestem świadom swego ciała bardzo głęboko - nie tylko jako zewnętrze mające styk z "resztą świata" ale i wewnętrznie. Organy, wewnętrzne przepływy energii itp. Jest to osiągalne więc dla każdego skoro ja z tak mentalnego mimo wszystko poziomu zszedłem do fizycznego przejawienia pełni mej energetycznej sygnatury która została dla tego mego życia wybrana. To było jakby najpierw odkopanie zewnętrznych "nabytych" energii (wcielonych wierzeń, założeń, praw) by odtworzyć to własne. Teraz jest to niejako baza dla różnych eksperymentów / przygód / wyzwań. Uświadomienie sobie jak manifestacje się nieustannie wyłaniają z każdej myśli było dosyć intrygującym i wyzwalającym doświadczeniem. Teraz jasno stwierdzam że ludzka seksualność w jej znacznie szerszym znaczeniu niż prokreacja/seks jest tym najbardziej utraconym obszarem ludzkiej duchowości czasów dzisiejszych. Ale na szczęście proces ten staje się coraz łatwiejszy do zatrzymania i odwrócenia dla każdego chętnego poszukiwacza prawdy o sobie, świecie i nieznanym.

Kluczowa jest zawsze sprawa .... wiary. Wiary nie w sensie jakiejś tam konkretnej religijnej ale wiary w rzeczywistość siebie. Czyli rzeczywistość gdzie świadomość, mindset percepcji, energia wymieniana, życie percepowane dualnie - zmysły, ciało - są w pełni zsynchronizowane i ujednolicone co do czegoś co konstytuuje doświadczenie danej jednostki, jej prywatny wszechświat.

Czyli np. świadomość świadomości, umysł mentalnie otwarty - bez strachu, energetyczna transparentność i neutralność wraz z świadomością niezależności - otwarcie się na wieczne źródło nas, fizyczna pełna obecność w materialno-zmysłowym teraz czyli manifestacja tego co wymieniłem w życiu tzw. "realnym" czyli w relacjach z ludźmi wokół, relacji do siebie, do story w jakiej uczestniczymy. Przestawienie się na kreowanie swego samopoczucia, wewnętrznego dobrostanu, zamiast kreowanie rzeczywistości zewnętrznej. To z czasem prowadzi do uświadomienia sobie prawdy o tym kim się jest. Prawdy która powoduje pewien "zatrzask" że do pewnych doświadczeń się już nie wraca bo się już jest wiedzą o tym czym jest to wszystko co jest img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez civilmonk (2019-01-12 16:43:06)

#135 2019-01-12 20:11:05

martin1002
przyboczny

Czytając to czuję delikatne podniecenie pomieszane z obrzydzeniem.

#136 2019-01-13 09:06:53

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Tak, właśnie o tym pisałem.

#137 2019-01-13 11:40:30

martin1002
przyboczny

civilmonk napisał(a):

Przez chwilę się zastanawiałam, gdzie i o czym, ale potem zrezygnowałam z dalszych pytań.

Podoba mi się podpisik, Monczku, wiesz?

#138 2019-01-13 19:12:24

civilmonk
szlachetny gawędziarz

martin1002 napisał(a):

civilmonk napisał(a):

Przez chwilę się zastanawiałam, gdzie i o czym, ale potem zrezygnowałam z dalszych pytań.

Podoba mi się podpisik, Monczku, wiesz?

Tak? Cieszę się. img/smilies/smile

#139 2019-01-15 21:06:13

martin1002
przyboczny

W moim prywatnym wszechświecie
Coś mnie w okolicy serca gniecie

#140 2019-01-16 14:31:02

civilmonk
szlachetny gawędziarz

To jeszcze pocisnę ten ekspres oświecenia poprzez delikatność mej męskiej duszy. Każdy ma możliwość ogolić swoje ego bez zadrapań dzięki nowym ostrzom: "łagodny jak męskie spojrzenie".

Be the change you want to bring to your private world img/smilies/smile No body can do this - only You.

Ostatnio edytowany przez civilmonk (2019-01-16 14:32:34)

Stopka forum