Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#4641 2019-02-09 20:41:52

martin1002
przyboczny

Re: Duchowa karczma - rozmowy wszelakie nektarem bogów polewane

Wyprowadzenie od rodziców jest w pewnym sensie drogą do indywidualizacji. Kiedyś wyglądało to inaczej. Inicjacja młodych ludzi do dorosłości była ceremonią która dawała ramy dla indywidualizacji. W naszych czasach XX/XXI to zanikło bo przepadła wiedza o sensie tych procesów. Bez procesów jest to jak teraz - no takie jakie jest. Wiem jakie. Wiem że można inaczej.

Pieprzenie.
Jakiej indywidualizacji? Chyba nie masz na myśli samotnego mieszkania w pustym lokalu? Nikt tak nie robi. Studenci zamiejscowi kitrają się wspólnie gdzieś w ciasnych, brudnych akademikach albo wynajmują mieszkanie w kilka osób. Nawet proces z dawnych czasów nie ma z nią nic wspólnego. Po prostu młody człowiek w pewnym momencie odchodził z domu, żeby założyć własny, gdy już znalazł sobie życiową partnerkę. Pojawiała się ciąża, niedługo po ślubie albo tuż przed. Żaden pustelniczy żywot, żadne odkrywanie siebie w ciszy i pokoju. Po prostu przejęcie ról rodziców zamiast mistycznego samobadania. Małżeńskie obowiązki i tyle.

Nie chcę słuchać o tym, że powinno się ono odbywać podczas kontaktu z ludźmi, że trzeba odkrywać swoje ja w relacjach z innymi. To nie jest to, na czym mi zależy. Komunikacja ustna jest co prawda dla mnie bardzo istotna, ale NIE W TYM CELU. Przypisuję jej inne funkcje. Kiedy spotykają się dwa umysły, dochodzi do skażenia. Dlatego najlepiej pozostać w samotności do czasu, aż wgląd będzie ugruntowany.
To tyle odnośnie inicjacji młodego człowieka. A jeśli chodzi o mnie - czemu ma służyć wyprowadzka od rodziców? Co się zmieni dzięki temu?

Zdaje się, że już kiedyś o to pytałam. Nie pojęłam, do czego miałoby mi być to potrzebne.
Człowiek, który nie zamieszkał w pełni w swoim ciele, nie jest gotowy by samodzielnie mieszkać. Ty już jesteś całkowicie wcielony, proces uduchowiania Twojej formy dobiegł końca, osiągnąłeś dojrzałość. Z Twojego punktu widzenia zatem moje postępowanie może wydawać się dziecinne. Ja to rozumiem. Dla Ciebie to śmiesznie proste i oczywiste, dla mnie - nie za bardzo.

Zostałam sam na sam ze swoim Ja. Bez mamy. Upajałam się obłędnie bosko błogą energią, nieskażoną innym bytem. Jak to się skończyło, dobrze wiesz. Nie chcę do tego wracać. To znaczy chcę, czasem myślę o tym, wspominam, tęsknię...
Nastąpiła nieodwracalna intoksykacja.
Co by się stało, gdyby mama nie zamieszkała wtedy ze mną, tylko została z ojcem?
Naprawdę myślisz, że zaczęłabym dbać o siebie, gdybym teraz się wyprowadziła? Jadłabym coś? Chciałabym wstawać z łóżka?

frozen in time, eternal youth is a crime

#4642 2019-04-22 11:46:05

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Pozdrawiam od mnie czyli cm'a. I Wesołego Jajka lub Świąt jak kto woli / czuje. Mam nadzieje że u Was kochani wszystko ok. Ja mam pauzę bo wylądowałem w szpitalu. Za dużo problemów życia wziąłem na siebie sądząc że tak będzie mi do twarzy ale nie było. Już wszystko ok. Kończę pobyt, teraz tylko obserwacja czy wszystko ok i jest wszystko ok. Wracam za jakiś czas. Znów inny. Ani stary, ani nowy. Po prostu ciągle ewoluujący ja. Teraz bardziej ograniczony do tego by samemu sobie i bliskiej rodzinie robić dobrze, bardzo dobrze i jeszcze lepiej. Wyleczyłem się ze zbyt szerokiego zamachu przejmujących się myśli i porywów serca. Bo zabrakło staminy w pewnym momencie i było nie halo. Lepiej teraz niż później. Taki reset, reinwestycja w nowe dekady przede mną.

Całowania dla forumowiczów.

CM

Silence that guides beyond and own expirence that guides with care
But finally love to all that already is with close around me and as me

#4643 2019-04-29 14:48:58

martin1002
przyboczny

Z jednej strony trochę mi przykro, ale z drugiej zazdroszczę, że przeżyłeś coś ekstremalnego.

#4644 2019-04-29 19:20:37

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Nie polecam img/smilies/smile Nie ma czego zazdrościć, Marto. Nie ma czego.

#4645 2019-06-01 12:28:02

martin1002
przyboczny

Pozycja siedząca na krześle zabija rocznie więcej osób niż noże i pistolety.

#4646 2019-06-12 10:34:46

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Mnie zabija częściej pozycja leżąca ostatnio. Choć na fotelu z nogami na biurku również potrafi zabić. W sensie pozbawić myślenia o tym że jestem czymś.

#4647 2019-06-12 18:21:20

martin1002
przyboczny

civilmonk napisał(a):

Choć na fotelu z nogami na biurku również potrafi zabić. W sensie pozbawić myślenia o tym że jestem czymś.

img/smilies/smile

Uważam, że czasami dobrze jest być czymś. Bez myślenia, że jest się czymś.

Różne dziwne energie w ciele odkrywam teraz. Muszę zbadać ich wpływ na moje życie.

#4648 2019-06-13 17:25:20

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Co to są te energie? Bo ja odczuwam cielesność ostatnio bardzo ciepło i przyjemnie. Czasem tylko jakieś emocje nienazwane objawiają mi się spięciami w ciele ale pozwalam im się bardziej uświadomić. Podobno niektórzy ludzie mają tak że nie czują pewnych rzeczy jako emocji / uczuć tylko wyczuwają je jako różne wrażenia cielesne. Dopiero gdy się tym zajmą uwagą i świadomością uważną dopuszczającą to uświadamiają sobie że to jednak emocje i uczucia próbują znaleźć drogę do uwagi.

#4649 2019-06-13 21:54:00

martin1002
przyboczny

O 17:34 zaczęłam czytać Twoje nowe posty.
Te energie... "Moja obecność" kontra "jakiś łańcuch".
Coś się pojawiło - takie

wewnętrzne DOSYĆ. Mianowicie chodzi o MYŚLI. Powstrzymywałam się od mentalnej aktywności, ponieważ Sosan i wiele innych osób potępia ją, trzeba wyciszyć wewnętrzny dialog ple ple ple, opróżnić umysłowy śmiet...

No to wyciszałam, do zera. Co się z tym wiązało - popadanie w bezdech, ogromna spina ciała, uczucie póstki - nie były niczym dobrym, nie dały mi ŻADNEJ korzyści poza urojonym uczuciem wyższości, że jestem "panem umysłu" czy coś. Doszło do tego, że nie potrafiłam już z tego umysłu normalnie korzystać, użytecznie, funkcjonalnie, użytkowo. Aby kreować coś w świecie przejawiać się.
Tylko w formie można działać.

Jak to działa, że Świadomość ma niepowstrzymaną skłonność do przejawiania się, doświadczania i nie może przestać? Po co jej te doświadczenia, skoro sama w sobie rzekomo jest Szczęśliwością? Po co te wszystkie zmyślone bzdury dyrdymały?  Co mi dały te tysiące godzin medytacji, skoro nadal potrzebuję: atencji - uwagi - zainteresowania, szukam przyjemności innych niż bezforemne trwanie?

Stopka forum