Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1901 2020-02-11 20:19:17

victoria
adminka

Re: Gdzie serce nie może, tam rozum pośle

kaczor napisał(a):

to strasznie brudne zwierzeta

http://yoursmiles.org/csmile/question/c0313 http://yoursmiles.org/csmile/question/c0313 http://yoursmiles.org/csmile/question/c0313

Ale mielone teściowej - lepsze od wołowiny. Ale chyba wlasnie dlatego, ze po prostu nie smakują wieprzowiną img/smilies/big_smile

sekret może tkwić w ilości i jakości  mięsa w mięsie img/smilies/big_smile

don't try to be perfect
just try to be better
than you were yesterday http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/b020

#1902 2020-02-11 20:26:04

kaczor
Administrator

Zamowilem dwa zestawy burgera za 34zl. 2 w cenie 1, juhu. I to nie byle jakie. Był kod DOSTAWALUTY na uber eats ale cos nie dziala, pewnie zabezpieczenie antycebulowe. Ten burger z cebulą w panierce jest do tego. Gdyby ten kod wszedl, to zaplacilbym 25zł za 2 zestawy cebulowych burgerów!

To byłby najwiekszy cebula deal w polsce

Just wanted to ask, hope this belongs here, how to do that?

#1903 2020-02-11 20:30:14

kaczor
Administrator

Jak sie codziennie zamawia to to sie nie oplaca, ale jak sie zamawia raz na czas, to mozna dobre zarcie za dobry pieniadz znalezc. I zdrowe tez. Burger taki dobry, nie fast food. To jest obiad dla dwoch osob za 34zł razem z dostawa.

Ja to jem co drugi dzien zamawiane ale czasami na promocji to za 20zł mam obiad na dwa dni img/smilies/tongue Sa goscie co znajduja rabaty, w necie sie dzielą tym. Wtedy mozna tanio zarcie zjesc i jeszcze ci pod drzwi dowiozą. A na prawde dobre mozna zjesc tylko nie ma tego bardzo duzo. Kroluja burgery i pizze, ale masz gruzinksie, ukrainskie, domowe obiady tez sa, wszystko jest.

Uber eats tu w wawie jest kosmos i ja dla siebie i dzieciaka nie raz cos zamawiam i to sa dobre rzeczy, tylko drogie. Ale jak sie na promocje trafi to jest prima sort.

Musze cos skminic z tymi obiadami. Nie bede robil sobie sam, dziolcha tez nie ma sily po robocie, zamawianie kosztuje mnie duzo. 60-70zl za obiad na dzien. To jest duzo. Moja matka prowadzila stolowke, abonament mozna bylo tam wykupic. Cos takeigo by mi sie przydalo ale jakos pod domem.

Ostatnio edytowany przez kaczor (2020-02-11 20:30:33)

#1904 2020-02-11 20:33:16

kaczor
Administrator

I dostawcy maja czasami dziwne imiona, to calkiem niezla szkola innych kultór. Np. tego burgera przywiezie mi Araz. No i Araz będzie tu zaraz.

#1905 2020-02-11 20:39:11

kaczor
Administrator

Teściowa robi inne, takie pulchne, costam inaczej robi, zapomniałem już. Ale mięso też dobre zawsze wybiera.

Co do psów i świń, to te zostawione samopas będą tylko coraz brudniejsze, jedzą praktycznie wszystko. Każdy kundel bezpański jest biedny. Niewiele chyba taki ch brudnych zwierząt jest.

Edit. Poprawiłem wylew w pierwszym akapicie

Ostatnio edytowany przez kaczor (2020-02-11 20:50:45)

#1906 2020-02-11 20:52:06

kaczor
Administrator

Psy jeszcze brzydko pachną. Po prostu nie podoba mi się ten zapach. I pachnie tak później wszystko. Pies może by  codziennie myty ale czuć go jak tylko się człowiek zbliży.

#1907 2020-02-11 20:55:35

civilmonk
szlachetny gawędziarz

kaczor napisał(a):

Jak sie codziennie zamawia to to sie nie oplaca, ale jak sie zamawia raz na czas, to mozna dobre zarcie za dobry pieniadz znalezc. I zdrowe tez. Burger taki dobry, nie fast food. To jest obiad dla dwoch osob za 34zł razem z dostawa.

Ja to jem co drugi dzien zamawiane ale czasami na promocji to za 20zł mam obiad na dwa dni img/smilies/tongue Sa goscie co znajduja rabaty, w necie sie dzielą tym. Wtedy mozna tanio zarcie zjesc i jeszcze ci pod drzwi dowiozą. A na prawde dobre mozna zjesc tylko nie ma tego bardzo duzo. Kroluja burgery i pizze, ale masz gruzinksie, ukrainskie, domowe obiady tez sa, wszystko jest.

Uber eats tu w wawie jest kosmos i ja dla siebie i dzieciaka nie raz cos zamawiam i to sa dobre rzeczy, tylko drogie. Ale jak sie na promocje trafi to jest prima sort.

Musze cos skminic z tymi obiadami. Nie bede robil sobie sam, dziolcha tez nie ma sily po robocie, zamawianie kosztuje mnie duzo. 60-70zl za obiad na dzien. To jest duzo. Moja matka prowadzila stolowke, abonament mozna bylo tam wykupic. Cos takeigo by mi sie przydalo ale jakos pod domem.

My z żoną rozwiązaliśmy to inaczej. Gotujemy zwykle tylko w weekendy i max raz w tygodniu. Ale jemy tylko to co ugotujemy. Po prostu jak już coś gotujemy to podwójną lub potrójną porcję. Starcza na dłużej a że wszystko co gotujemy to w zasadzie smakowitości z kwestii smaku (blog) to się nie nudzi jeść to samo przez dwa trzy dni.

Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

#1908 2020-02-11 21:35:10

victoria
adminka

Dokładnie, ja gotuje 2-3 razy w tygodniu i 2-3 dni jemy to samo, jak jest więcej zamrażam i zawsze się przyda img/smilies/big_smile
Mój mąż jest mistrzem sałatek, więc dbam o składniki i jemy je często np dzisiaj zupa ogórkowa z wczoraj i sałatka z sałat, oliwek, pomidora cebulki, papryki i kurczaka pieczonego... pycha http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/k010

don't try to be perfect
just try to be better

#1909 2020-02-11 21:45:34

victoria
adminka

Za to urlop wolny od kuchni img/smilies/big_smile
Cztery ostatnie lata jeździliśmy w jedno miejsce bo zakochałam się w Dolnym Śląsku i po wielu próbach to były nasze dwa stałe miejsca http://www.swojskachata.com/ i http://www.oberza-prl.pl/
W tym roku ze 2 tygodnie u dzieci i potem znów Dolny Śląsk tylko bardziej na zachód img/smilies/big_smile i znów trzeba będzie jakieś nowe miejsce znaleźć....
Jestem tak zauroczona tym Dolnym Śląskiem, że kusi mnie przeprowadzka img/smilies/lol

don't try to be perfect
just try to be better

#1910 2020-02-11 22:04:55

kaczor
Administrator

Hmm no tak w weekend to moze by sie udalo, ale to z moja kobieta raczej suabo. Ale moze ja sam bym cos zaczal robic. Dzisiaj tak myslalem ze w sumie jak jestem w kuchni, to mlody taki grzeczny jest w miare. Mialbym te 30-40minut zeby cos przygotowac. W weekend to raczej bede grał w gre.

#1911 2020-02-11 22:06:01

kaczor
Administrator

Na pewno spróbuję, ale wynik raczej jest do przewidzenia xd Ale moze faktycznie znajde jakas opcje na tanie zarcie tu w okolicy.

#1912 2020-02-13 18:42:11

kaczor
Administrator

Okazuje się że ubitą dwójka jest do wywalenia albo odbudowy, ale najlepiej wywalić i wstawi  koronę. Wcale nie pomyślałem o srebrnej xD

Pytałem o implant, bo tak kiedyś myślałem, że jak stracę dwójkę to walne implant. Ale gość powiedział że lepiej sama koronę, lepiej się trzyma jeśli dobrze zrobiona i mniej z nią problemów. Tak zrobię więc. Koszt implanta z koroną to 5k mniej więcej (implant plus korona). Samej korony to 2300zl (przygotowanie zęba i korona). To tak jakby kogoś ciekawiło.

Wyglądam inaczej. Przyzwyczaiłem się do ubitego zęba xd Czegoś mi brakuje. Ale ładne żeby mam teraz, dużo lepiej wyglądają. Odebrałem czyszczenie jakieś i piaskowanie też. Ładnie się świecą xd

#1913 2020-02-13 19:14:13

kaczor
Administrator

Dzieciak padł, dawno tego nie zrobił. Po prostu położył się i zasnął. Wyleczyłem go dzisiaj chyba w takim domu zabaw. Nie wiem jak to nazwać, jakieś platformy, zjeżdżalnie i trampoliny aż po sufit, 4 piętra to ma albo 5 nawet, takie piętra na wzrost dzieciaka.

Mało ludzi było to pograliśmy w gale trochę, poodbijalismy balona i pobiegałem z nim po platformach. Świetna to jest zabawa ale najlepiej jest wziąć śliskie ubranie. Można wtedy po platformach zjeżdżać głową w dół, trafiając między platformy xD

Dzieciak był super grzeczny też, w ogóle to był dobry dzień w sumie.

Idę też dzisiaj się spotkać z ziomkiem, to jeden z tych ziomków z którymi spotykam się raz na rok i gadam całą noc. Sam się odezwał więc podejrzewam że się chce czymś pochwalić. Coś powiedział że zmienił pracę. Czuje że zaczął zarabiać gruby pieniądz, czuć to było po głosie xD Obym się nie mylił, bo dla niego hajs ma spore znaczenie.

Kiedyś mi powiedział że wyjechał do wawy żeby pójść w moje ślady. Strasznie pokracznie to zrozumiał, bo ja tu wyjechałem trochę przypadkiem a trochę żeby się wyrwać z wiejskiego kurwidolka. A hajs wpadł bo akurat taka dziedzina mi leżała od dziecka.

On to moje sky is the limit odczytuje jako sposób na rozwój zawodowy i parcie na sukces/hajs co wcale się na nim jakoś dobrze nie odbijało, ale za to rozwijał się na innych płaszczyznach (na innych zwijał xd) wiec nie wieszczylem nic.

Mój brat mu czasami o mnie opowiada i często to są tematy do rozmowy. Jestem dla niego jakimś tam przykładem (autorytetem nie), strasznie mocno mnie usadowił w swoim życiu. Ale to dobrze też, trafia do niego tylko to co brat mu powie wiec same dobre rzeczy. Jak się na nich będzie opierał to raczej dobrze będzie.

Wiem że kupił mieszkanie albo dwa. Muszę  z nim o tym pogadac. To strasznie głupi pomysł xd A on w takich rzeczach siedzi głębiej ode mnie. Może coś zwęszył.

#1914 2020-02-13 20:12:32

kaczor
Administrator

Dodaje typowanie zmiennych do interfejsow, myla mi sie one, podobne maja nazwy tez. Wszystko na kupe jest. Pisze dwa albo nawet trzy razy to samo. Zapomnialem napisac 2 interfejsow. Gubie sie w tym xd

To jest patoprogramowanie.

#1915 2020-02-13 20:17:59

kaczor
Administrator

dodałem metode do klasy, zapomniałem dodac do interfejsu :{

PO CO JA TO ROBIE

to jak pisanie header files w cpp. Tylko po co mi to w jezyku skryptowym? Do czego to sluzy. Nie rozumie.

Napisalem gosciowi zeby zamiast interfejsow brac po prostu obiekty, odpisał mi ze jak sie zjebie klasa Dupa, wystarczy napisac klase pod jej interfejs!

Wytłumaczyłem mu, że jak się klasa Dupa() zdupi, to się pisze klase Dupa() a starą wywala i wychodzi na to samo.

"Miał być progres a nie cofanie sie w rozwoju".

Gdzie popełniam błąd? Ja się myle gdzieś? Po co pisac interfejs do obiektu skoro ma przedstawiać go 1:1? Z pominięciem prywatnych pól.

Czy aby nie tak przedstawiony jest obiekt bez interfejsu? Wypuszcza tylko metody publiczne a prywatne nie? xD

DO CZEGO SLUZA TU INTERFEJSY

ja go pytalem, i nie odpowiada mi. Ignoruje moje, na prawde dyplomatyczne wiadomosci.

Czy to znaczy, ze zwie ze sie myli ale chce postawic na swoim czy ja czegos nie rozumiem?

Zmarnowalem godzine i zrobilem NIC.

to nie jest progres xd

#1916 2020-02-14 03:14:58

kaczor
Administrator

Pogadałem z kolegą. Tak myślałem że chciał się pochwalić img/smilies/tongue Zaczął programować i pytał o rady, jakas aplikacje do ułatwiania sprzedaży kombinuje. Wszystko w jakichś programach do automatyzacji, o których nigdy nie słyszałem. 40minut trwa odświeżanie 400 produktów. Trochę mu pomogę z nodejs żeby to ogarnął programowo. Wtedy się to skróci myślę co najmniej 4 krotnie a o to mu chodziło. Jak dobrze ominie to to się powinno skrócić do paru sekund. On tam scrapuje cała strone, a ona dynamicznie wrzuca dane. Wiec z API. I z tego API można się do tego podpiąć.

Chciał to robić pythonem i musiałem mu trochę wyperswadować czemu to zły pomysł. Dla mnie bylby OK, ale dla niego nie. Bo jako chce asynchronicznie wysłać 400 requestow to w pythonie będzie musiał napisać do tego specjalna klasę. A w nodejs po prostu to robi, bo samo nodejs spawnuje procesy w tle. A python działa w tle na osobnych wątkach, wiec będzie dużo trudniej to po prostu zrobić.

No i tak go poprowadzę przez to. Gość zaczął łapać że rzeczy teudne są trudne gdy nic o nich nie wiesz. Zaczął myśleć jak programista, tworzyć aplikacje, nie pisać kod. Wróżę mu sukcesy w programowaniu jeśli chciałbyś w to iść. Albo sukcesy w innych kategoriach bo to się przelewa.

Nadal ma te mysl, że musi być w czymś ekspertem by coś wykonać. Ale jemu to pusczczalo bardzo szybko, bo miałem przykład tego co zrobił. Zrobił to dokładnie według tej myśli - uczył się tego co mu aktualnie jest potrzebne i nie przejmował się forma, bo liczył się wynik.

No i z takim tokiem myślenia można bardzo dużo zdziałać. W programowaniu to się skończy kiepskim kodem, który działa img/smilies/wink A o to chłodzi. Dobry kod piszą zawodowcy. On zleci zawodowcom napisanie dobrego kodu gdy apka zacznie działać. Albo to poprawi w przyszłości.

#1917 2020-02-14 20:03:43

kaczor
Administrator

Zebralem 450 produktow w 90 sekund. Skonczylem scrappera w 1.5h

Kurde. Mowic mu czy nie? xD Gosc nad tym siedzial pare miesiecy.

#1918 2020-02-14 20:11:36

kaczor
Administrator

Napisalem ze testowalem i idzie duzo szybciej. Nie pisalem mu nic ze mam gotowe wszystko img/smilies/tongue Pokieruje go moze troche, najwyzej mu to sprzedam. Jak mu powiem, ze zrobilem to co on w tak krotkim czasie, to moge mu podciac skrzydla. Po co robic tyle miesiecy cos co ja zrobie w 1.5h. Nie powiem mu wiec wszystkiego, bo gosc troche zaczal kumac. Szkoda zeby przestal xd

#1919 2020-02-14 22:00:28

victoria
adminka

Nie każdy jest we wszystkim dobry  img/smilies/big_smile  Ty kiepsko gotujesz   http://macg.net/emoticons/laughing2

don't try to be perfect
just try to be better

#1920 2020-02-14 22:35:38

kaczor
Administrator

Ja? img/smilies/big_smile Niezły w tym jestem, ugotowalem moze malo, ale za to zawsze efektywnie i efektownie. I do tego smacznie. I nie zawsze tylko z przepisu. Umiem kroic jak prawdziwy kucharz, rach ciach ciach, w kostke cebule w 10 sekund cala skroje tez, takie sztuczki umiem. Pizze krecic na palcu tez i nalesniki przerzucac na patelni sama patelnia xd Ja nie tylko takie wiem rzeczy. Moja matka to bardzo dobra kucharka, cale zycie w tym siedziala zawodowo. Ja sie napatrzylem bardzo duzo od niej. Nie tylko w przypadku mieszania ciekawych smaków ale tez ciekawych trików, po prostu. Moze malo w zyciu zrobilem i zwyczajnie tego nie lubie, ale jakbys zobaczyla jak to robie i co z tego wychodzi, to stwierdzilabys ze to moje hobby. Ja sie od mamy sporo dowiedzialem xD Na pewno kiepsko nie gotuje. Po prostu mam w tym za malo doswiadczenia zeby uznac ze robie to dobrze xd

Ostatnio edytowany przez kaczor (2020-02-14 22:41:12)

#1921 2020-02-14 22:38:45

kaczor
Administrator

I ten gosc wcale nie jest kiepski w tym co robil. On to robi bardzo dobrze. Kiepski by byl jakby sprobował i olał. Albo spróbował, nie zrozumiał i zaczał narzekać. Albo powklejal byle co bezmyslnie i w koncu sie uda. To jest kiepsko. On to zrobil dobrze, tylko jest w tym za cienki. Ale on jest lepszy od dowolnego poczatkujacego w dowolnej dziedzinie. Nie tylko o programowanie chodzi. Tu chodzi o podejscie do wszystkiego co sie robi. On zrobi absolutnie wszystko lepiej niż przeciętny początkujący. On w niczym nie jest kiepski raczej, a jak już to dlatego, że mu sie nie chce.

#1922 2020-02-15 07:12:55

victoria
adminka

img/smilies/big_smile

don't try to be perfect
just try to be better

#1923 2020-02-15 12:28:47

kaczor
Administrator

No ale tak to działa ze wszystkim img/smilies/wink Jeśli robi się coś dobrze to wtedy, gdy rozumie się cały proces nauki, cały proces robienia tej rzeczy oraz podejścia do tej rzeczy właśnie. M.in. radzenia sobie z porażkami, umiejętność wielokrotnego podchodzenia do problemu z innej strony (ludzie bardzo często robią to samo i oczekują innego rezultatu), oraz swiadomosci ze jest sie laikiem. Ale nie swiadomosci "jestem w tym cienki, nie poradze sobre". Tylko "NIC nie wiem, jak sie Tego dowiedziec? Jak to robią inni?".

Do tego dochodzi także zrozumienie własnych słabości oraz tego jak działa ludzki umysł gdy nic nie umie, tzw. krzywa kruggera dunninga. Przerost ambicji i zbyt dużo rzeczy do robienia na raz. Oraz siłę nawyków i tego co się przyswaja i jak (chodzi o złe nawyki).

Jeśli rozumie się to wszystko, to nie da się zróbic kiepsko niczego. Zawsze się to zrobi lepiej niż dowolny przeciętny początkujący.

#1924 2020-02-15 12:35:47

kaczor
Administrator

Widziałaś kiedyś laika, ale nie gościa wszechstronnego, tylko normalnego gościa, który robi coś pierwszy raz, z całą pewnością siebie i mu to wychodzi? img/smilies/wink Ta pewność siebie wynika z krzywej kruggera dunninga też, ale przede wszystkim z tego, że ten laik coś zrozumiał a to mu dodało pewności. Naturalnie że zrobi to lepiej, bo coś rozumie.

Jak się rozumie zanim się coś zrobi. To się to zrobi dobrze, nawet jeśli na podstawowym poziomie.

#1925 2020-02-15 12:48:39

kaczor
Administrator

O jeszcze perfekcjonizm mi się przypomniało. Bardzo wiele osób uważa to za zaletę, bo niewątpliwie jest w różnych wąskich dziedzinach zycia.

Ale w praktyce oznacza, że nie potrafi się zarządzać czasem i spojrzeć na to co się robi z boku, tak, by zauważyć kiedy przestać się rozdrabniać i dodawać czy poprawiać małe szczegóły, ktore są zazwyczaj zupełnie nieistotne

Zarządzanie czasem, umiejętność zrobienia czegoś do końca ale bez zbędnej pracy nad nieistotnymi szczegółami, umiejętność porzucania swojej pracy i złych pomysłów.

To jest dużo bardziej użyteczne i to też składa się na to że coś robić się dobrze. Wtedy perfekcjonizm zamienia się w Sokole oko do szczegółów. A przesadny perfekcjonizm zostawia się w formie jakiejś sztuki czy ekspresji siebie.

Stopka forum