Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY


"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1 2020-03-23 22:31:00

Tomasz G
szlachetny gawędziarz
Zarejestrowany: 2012-07-06
Posty: 5059

KORONA - WIRUS A GRUPY KRWI ...

KORONA - WIRUS A GRUPY KRWI ...

Według publikacji zamieszczonej przez medRxiv, grupa krwi nie tylko jest jednym z głównych czynników wpływających na nasilenie objawów, ale też ważnym czynnikiem decydującym o samym ryzyku zarażenia wirusem. Wyniki tych badań, publikowanych przez badaczy z Wuhan i Shenzen mają charakter wstępny, jednak badania przeprowadzono na pokaźnej próbie ponad 2100 pacjentów z kilku szpitali w Wuhan i Shenzen.

Okazało się, że liczba pacjentów z poszczególnymi grupami nie oddawała ogólnego rozkładu grup krwi wśród miejscowej ludności. Wśród pacjentów była spora nadreprezentacja pacjentów z grupą A, mniejsza z grupą AB oraz nieznaczna z grupą B. Natomiast pacjentów z grupą 0 było wśród hospitalizowanych znacznie mniej niż można by się spodziewać.

Innymi słowy ludzie z grupą krwi A chorowali sporo częściej, z grupą AB częściej, a ci z grupą B nieznacznie częściej niż przeciętna. Natomiast ludzie z grupą O chorowali rzadziej, co wskazuje, że są odporniejsi na zarażenie.

Ludzie z grupą krwi A być może potrzebują szczególnie wzmocnionej ochrony w celu zmniejszenia niebezpieczeństwa infekcji - piszą badacze. Pacjenci z grupą krwi A mogą potrzebować też pilniejszej opieki i silniejszej terapii - twierdzą naukowcy.
Badania naukowców z Chin wskazują, że przy leczeniu chorych na Covid-19 ważna może być grupa krwi. Te wyniki badań są wstępne i niepotwierdzone, więc nie powinny na razie stanowić rekomendacji dla szpitali. Wskazują jednak na korelację między grupą krwi a ryzykiem zarażenia.

https://www.google.com/url?sa=t&rct … 2mkPqMNxdk


List do KORONA - WIRUSA ...
https://youtu.be/g7YCqkk6v20?list=TLPQM … gD8ZbczlxQ

Offline

 

#2 2020-03-23 22:36:54

victoria
adminka
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 14644

Re: KORONA - WIRUS A GRUPY KRWI ...

Pamiętaj, że między "może" a "pewnikiem" jest ogromna różnica img/smilies/big_smile Nie mówię już o fejkowych informacjach, pędzących z szybkością światła...


... habits create mental patterns that become the rut you drive ....

Online

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo