Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY


"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1 2020-04-23 20:17:26

Tomasz G
szlachetny gawędziarz
Zarejestrowany: 2012-07-06
Posty: 5059

Bangladesz ....

Tomek Sulej - Byłem w Bangladeszu i wiem jak tam jest. Na pewno sami jesteśmy zmęczeni wiadomościami o korona-wirusie. Może niektórzy z nas już zatykają uszy, jak słyszą to słowo. Ale pomyślmy o najbardziej ubogich ludziach.

Jak można pomóc? Przeczytaj dalej. Ale zapraszam Cię także do obejrzenia filmiku, który znajduje się pod tym linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=CT1S_28RY_U

Więcej informacji znajduje się na poniższej stronie. Każda wpłacona złotówka jest na wagę złota!!!

https://www.adra.pl/bangladesz/

Takie osoby mieszkają właśnie w Bangladeszu. Wielu z nas może pracować w czasie obecnego kryzysu w domach nie tracąc nawet części swojego miesięcznego wynagrodzenia. Nawet ci, którzy z powodu izolacji stracili część swoich przychodów w budżetach domowych, w sporej części mają pewne oszczędności, które pozwalają swobodnie funkcjonować. Co w sytuacji biednych mieszkańców Bangladeszu, którzy przed epidemią zarabiali często tyle, aby im wystarczyło na jedzenie, a teraz nie są w stanie zarobić nawet na swoje jedzenie? Ich miejsca pracy zostały zamknięte – zupełny brak oszczędności to dramat dla wielu rodzin. Bangladesz to jeden z najbiedniejszych krajów świata – gdzie oficjalne min. wynagrodzenie wynosi ok. 400 zł miesięcznie natomiast średnie wynagrodzenie nisko wykwalifikowanej osoby to ok. 260 zł a wysoko wykwalifikowanej to tylko ok. 480 zł (patrz: tradingeconomics.com/bangladesh/indicators). Rodzina czteroosobowa nawet gdy dwoje rodziców nisko wykwalifikowanych pracuje musi bardzo oszczędnie żyć aby móc przetrwać. Ci ludzi borykają się na co dzień z problem przeżycia – brak możliwości zarabiania w sytuacji epidemii to ryzyko niedożywienia szczególnie dzieci. Ile człowiek a tym bardziej dziecko może nie jeść bez konsekwencji dla swojego zdrowia?

Nie bądź obojętny na los potrzebujących w Bangladeszu:

Wpłać swój dar na konto:

Fundacja ADRA Polska

49 1240 1994 1111 0010 3092 3882

Tytułem: Pomoc dla potrzebujących w Bangladeszu

Pozdrawiam. Z Bogiem,

Tomek Sulej

PS. Tomek bardzo proszę, roześlij tę wiadomość do swoich znajomych. Udostępniaj ją także na swoich profilach na Facebooku

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo