Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#26 2010-06-12 13:57:04

Lidka
mentor

Re: czy jeszce są ?

Nie wiem, do kogo to pytanie, Krzyśku, gdyby było do mnie, odpowiedziałabym, że poziomem świadomości i umiejętności...img/smilies/wink.

Nad odpowiedzią spirytysty muszę się zastanowić chwilkę...

Pozdrawiam!

Lidka

#27 2010-06-12 14:28:47

spirytysta
zaaklimatyzowany

O różnicach między Duchami można dużo, a ja mam trochę problem z syntetyzowaniem tych informacji. Właściwie to Lidka odpowiedziała słusznie: różnią się świadomością i umiejętnościami. Mogę powiedzieć, że najprostszy, bardzo uproszczony schemat opiera się na założeniu, że najniżej w kategorii są te niedoskonałe, charakteryzujące się dominacją materii nad duchem i ze skłonnością do zła. Drugą grupę stanowią te, które duchowo dominują nad materią i pragną dobra. Wreszcie - pierwszą kategorię stanowią Duchy czyste, które osiągnęły najwyższy stopień doskonałości - tj. wyższość intelektualna przy absolutnej moralności, a przy tym wyzbyły się wszelkich materialnych nieczystości. Wspierają ludzi w potrzebach, nawracają ku dobru i odkupieniu błędów, wspomagają doskonalenie się niższych duchów. Spirytyści zresztą nie przyjmują tych klasyfikacji dogmatycznie, mają one przede wszystkim ułatwić rozeznanie w świecie duchowym, tak jak każdy model ma ułatwić zrozumienie pewnej rzeczywistości. Minusem jest rzecz jasna uproszczenie. Można wyróżniać przeróżne kategorie: duchy nieczyste, lekkomyślne, pseudoświatłe, neutralne, życzliwe, wykształcone, światłe, wyższe, czyste itd. itp. ; ew. można dzielić je biorąc pod uwagę kategorie zjawisk, jakie powodują, przykładowo spirytyzm wyróżnia duchy stukające i niepokojące.

"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis

#28 2010-06-12 14:34:41

spirytysta
zaaklimatyzowany

Czym różnią się Duchy z poszczególnych poziomów?

Wysokością składki członkowskiej?

Rodzajem i gatunkiem spożywanych trunków?

Podejrzewam, że wiele wcielonych duchów, tj. ludzi żyjących tu i teraz, nierzadko różni się również i tym:P. Podobnie jak: poziomem inteligencji, urodą, kolorem skóry, zainteresowaniami, łamaniem bądź szanowaniem prawa itd;) . Rzecz w tym, że sami ludzie są bardzo różni i trudno ich klasyfikować bez uogólnień, po drugiej stronie jest w sumie podobnie...

"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis

#29 2010-06-12 17:08:31

t.oskar
Zbanowany

Duchy, to po rosyjsku perfumy img/smilies/smile

Wesołe jest życie staruszka img/smilies/smile
http://www.youtube.com/watch?v=qu7Y-Ww6s0w

Stopka forum