Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY


"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1 2010-06-19 12:47:19

lapicaroda
berzerkerka
Zarejestrowany: 2010-04-06
Posty: 1886

Carlos Ruiz Zafón i ''Cień wiatru''

Opinie na temat tego pisarza i książki są podzielone...choć wydana parę lat temu, już funkcjonuje jako klasyk...
Niektórzy uważają ''Cień Wiatru'' za arcydzieło na miarę Dickensa i powieści XIX wiecznej, inni mówią, że to kicz. Niewątpliwie, był to jakiś przebłysk geniuszu autora, który objawił się tylko w tej jednej jego książce, bo jego dwie ostatnie powieści mają brazylijską fabułę i przeciętny styl.
Dla mnie jest to niesamowita historia, może momentami przesadzona, ale pełna barwnych postaci, pięknych aforyzmów i niejednokrotnie wzruszająca do łez. Przede wszystkim, napisane jest to świetnym językiem- pięknie to wszystko się układa, widzę normalnie to wszystko i jestem TAM.
Czytałam ją jakieś 9 razy.
A wy?

Offline

 

#2 2010-06-19 19:18:17

anula
adept
Zarejestrowany: 2010-06-18
Posty: 14

Re: Carlos Ruiz Zafón i ''Cień wiatru''

Dla mnie  "Cień wiatru" to również niesamowita opowieść. Doskonale cię rozumiem, czytając tę  książkę byłam jednym z bohaterów i ten pomysł z cmentarzem zapomnianych książek po prostu niezwykłe:) Właśnie nabrałam ochoty na przeczytanie po raz nasty tej książki. Co do kolejnych jego książek to "Gra anioła" to rzeczywiście brazylijska fabuła:), a "Marina" nawet dobrze mi się czytała, ale pewnie niedługo ją zapomnę. " Cień wiatru" z pewnością zaliczę do książek swojego życia.


"Życie zawsze wychodzi nam naprzeciw z zaproszeniem:"Chodźcie, zobaczcie jak cudownie jest żyć".A co my robimy?Cofamy się i robimy mu zdjęcie". R.Baker

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo