Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY


"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1 2010-11-06 22:38:06

Krzysiek
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 3755

Czy Polacy to na pewno Słowianie?

Czy Polacy to na pewno Słowianie?

Odkrycie przez genetyków polskiej haplogrupy R1a1a7 męskiego chromosomu Y- DNA  w listopadzie tego roku, otworzyło dyskusję nad naszym wspólnym pochodzeniem  z resztą Słowian.
Okazało się bowiem,że Polacy zamieszkują swoją ziemię od zawsze, od 10 tyś. lat.
Dotąd sądzono,że wszyscy Słowianie pochodzą od Indoeuropejczyków (haplogrupa R1a1) i przybyli  do Europy ze Wschodu a na ziemie polskie dotarli z  ziem środkowej Ukrainy w V wieku ne.
Niemcy uważali ziemie między Odrą a Dniestrem za odwiecznie germańskie a Polaków za podludzi niższej rasy.
Teraz może się okazać, że to  Ariowie pochodzą od Polaków jeśli uczeni odnajdą polską haplogrupę w śród Braminów indyjskich.
Okaże się wtedy,że na podbój Wschodu wyruszyli z polskich ziem spod świętego dla nich miejsca na  Wawelu, gdzie mieści się ich czakram energetyczny.
Wśród Polaków  indoeuropejska haplogrupa R1a1 występuje u 57% męskiej populacji i  z której to wyodrębniła się polska haplogrupa R1a1a7 ok. 11tyś lat temu i obecnie występuje u 35 % naszych rodaków.
Ariowie podbili Indie w II tyś. pne. więc łatwo będzie można oddzielić ich haplotypy od wcześniejszych indoeuropejczyków.
Ta haplogrupa u pozostałych Słowian występuje z mniejszym natężeniem a najmniejsze występuje między  Zbruczem  a  Wschodnią  Ukrainą, tylko koło Krymu i  Centralnej Rosji jest po ok.10%.
Swiadczyć to może tylko o jednym, że Słowianie przybyli do Europy z Hunami jako Biali Hunowie i po rozbiciu Sarmatów i Alanów a później celtyckich Gotów  w IV w.ne opanowali tereny do Alp i Łaby. Słowianie stali się pogromcami Europy i z pozostałymi Hunami przyczynili się do zniszczenia Imperium Rzymskiego.
Z badań wynika,że Goci nie byli germańskimi plemionami a wschodnimi Celtami, których część bawarska została zgermanizowana przez Germanów z  Północy Niemiec.


Wiecej: http://www.eioba.pl/a114788/czy_polacy_ … z14XZRaO4u

Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2010-11-06 22:38:33)


"ŚWIADOMOŚĆ  jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Offline

 

#2 2010-11-06 23:44:41

Siemowit
Moderator
Zarejestrowany: 2010-05-01
Posty: 661
Serwis

Re: Czy Polacy to na pewno Słowianie?

Kiedyś to czytałem, jednak trudno uznać czy to prawda. Nie jestem etnologiem - jednak gdy czyta się o "celtyckich Gotach" no to pojawiają się znaki zapytania.

Dziś uznaje się, że mit ziemi i krwi pochodzi od German. Natomiast Słowiaństwo to nie tylko geny, które są na drugim miejscu, jeśli w ogóle - ale przede wszystkim kultura, język i tradycje.

Nie jestem przekonany czy tego typu badania cokolwiek nam dadzą - o ile przynajmniej badacze będą obiektywni. Wymieszani byliśmy prawie od początku, gdy praSłowianie przybyli na te strony i zastali kilka plemion Gotów, które nie wyruszyły na południe wraz z innymi. Generalnie ludy od zawsze się mieszały więc mówienie o jednym, czystym ludzie jest raczej nie poważne. Nigdy takiego nie było. Jednakże oczywiście lepiej zachowywać tradycję i nie popadać w super multi kulturowość, bo o to chodzi w globalizacji.


http://www.bogowiepolscy.net/gfx/image/Chwala_Bogom!.jpg

Offline

 

#3 2010-11-07 00:00:02

bezemocji
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-02-18
Posty: 4533

Re: Czy Polacy to na pewno Słowianie?

Autor art. z eioby przyznał, że to jego amatorski pogląd. Jak na naukowe aspiracje dziwnie brzmi tekst - ... na podbój Wschodu wyruszyli z polskich ziem spod świętego dla nich miejsca na  Wawelu, gdzie mieści się ich czakram energetyczny.
Ogólnie sprawa dość niejasna i wymagałaby sprecyzowania. Poza badaniami potwierdzającymi raczej jednolitość genetyczną Polaków mamy i taką opinię:
- Narodowość nie jest kategorią biologiczną, ale kulturową - twierdzi dr Jarosław Bednarek, biolog i antropolog z Zakładu Genetyki Molekularnej i Sądowej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. - Pochodzenia etnicznego nie można zatem jednoznacznie określić ani za pomocą metod genetycznych, ani antropologicznych. Dlatego, moim zdaniem, żadna odpowiedź na pytanie o czystość etniczną Polaków nie będzie miała solidnych podstaw naukowych.
oraz:
"Obok poglądu o względnej jednorodności etnicznej mieszkańców Polski funkcjonuje równolegle pogląd o ich różnorodności genetycznej i etnicznej. Prof. Artur Andrzejuk z UKSW zajmujący się antropologią filozoficzną ma poważne wątpliwości, czy w Europie 2008 r. można mówić o czystych etnicznie narodach.
- Myślę - mówi profesor - że można mówić o narodach, do których przynależność jest dość emocjonalna, mimo że ma pewne "podstawy w rzeczy", np. kraj pochodzenia, język, wspólna historia i tradycja, czasem religia.
- Jeśli chodzi o nasz naród - kontynuuje prof. Andrzejuk - to on jest paradoksalnie etnicznie bardzo wymieszany, wystarczy wyjść na ulice i popatrzeć, jak wiele "typów antropologicznych" po nich chodzi, od niebieskookich blondynów do śniadych brunetów, a kobiety...! "
dobry art z opiniami antropologów i genetyków - http://media.wp.pl/kat,1022939,wid,1055 … omosc.html


Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? img/smilies/roll

Offline

 

#4 2010-11-07 00:29:51

Siemowit
Moderator
Zarejestrowany: 2010-05-01
Posty: 661
Serwis

Re: Czy Polacy to na pewno Słowianie?

Dokładnie. Wiele osób mówi, że Polacy mają taką dziwną, nordycką urodę - wszakże mieszaliśmy się z tymi, którzy żyli obok nas kiedyś i dziś. Dlatego przede wszystkim kultura, język i tradycje mogą nas odróżniać od coraz bardziej jednolitej masy świata. Na mnie często ludzie mówią, że wyglądam jak wiking o sławskiej urodzie miejscami - cóż, nie przeszkadza mi to hehe.


http://www.bogowiepolscy.net/gfx/image/Chwala_Bogom!.jpg

Offline

 

#5 2010-11-13 17:04:33

voltaren
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-02-26
Posty: 3209

Re: Czy Polacy to na pewno Słowianie?

Nie ma co się dziwić. W Polsce wielu było Żydów, najeżdżana była przez Tatarów, Niemców, Rosjan, Szwedów, ile po drodze najeżdzy napłodzili dzieci nie ślubnych? img/smilies/wink A więc Polacy to wypadkowa wielu narodów.
Mnie tam ciekawi na ile prawdy jest tym że Polacy tzn polska szlachta wywodzi się od sarmatów. img/smilies/wink

Offline

 

#6 2010-11-13 19:23:20

Krzysiek
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 3755

Re: Czy Polacy to na pewno Słowianie?

Słowa „Sarmata” i „Sarmacja” pojawiły się w starożytności na określenie barbarzyńskiego, lecz walecznego ludu, który wedle ówczesnych geografów miał zamieszkiwać mniej więcej na terytorium dzisiejszej Słowiańszczyzny (nie wchodzę w szczegóły, bo bywało rozmaicie), który to teren nazwano Sarmacją.
Następnie, już w średniowieczu, zauważono, że owa starożytna „Sarmacja” pokrywa się pod względem geograficznym z terytorium zajmowanym przez Koronę Polską i Wielkie Księstwo Litewskie .
Ponieważ zaś zarówno średniowieczni kronikarze, jak i renesansowi humaniści lubowali się w wynajdywaniu starożytnych przodków swoim narodom – przeto Francuzów wywiedziono od Trojan i Galów, Węgrów od Hunów, a Polaków – od Sarmatów.
I dlatego też z początku ludzie uczeni, a potem także przeciętni szlachcice przyznawać się zaczęli do sarmackiego pochodzenia, a w każdym razie używać określenia „Sarmacja”, wówczas, gdy mieli szlachetnym, eleganckim terminem nazwać swoją ojczyznę.
Zaczęli też używać miana „Sarmaci” dla nazwania samych siebie.
Znów dodam: dla nazwania w sposób szlachetny. Na takiej samej zasadzie mówi się dziś: „Lechici”, „Lachy”. I zaraz wiadomo, o kogo chodzi, a użycie takich określeń nie oznacza wcale, że wierzy się w legendę o Lechu, Czechu i Rusie. Aczkolwiek jest prawdą, że Polacy wieku siedemnastego traktowali legendę o swoim sarmackim pochodzeniu dość serio (swoją drogą współczesne badania udowodniły, że starożytni Sarmaci faktycznie przetoczyli się przez tereny dzisiejszej Polski!). Ale to szczegół. Bo nie ta legenda decydowała o „sarmackości” naszych przodków. To był tylko retoryczny dodatek do dawnej, polskiej kultury. Bo Sarmatą nie nazywano wcale tego, kto wierzy w nasze pochodzenie od Sarmatów.

Kogóż więc nazywano Sarmatą?

Ustalmy. Określenie „Sarmata” oznaczało przez trzy wieki, – od stulecia XVI do XVIII - obywatela Sarmacji, czyli Rzeczypospolitej, to znaczy – wielkiego mocarstwa, które niemal do końca XVII wieku, mimo potknięć i zagrożeń, rozdawało karty w polityce środkowoeuropejskiej na równi z Austrią i Szwecją (nie z Rosją, ani z Prusami, bo te się jeszcze nie liczyły).
Sarmata to brzmiało dumnie...:poj:


"ŚWIADOMOŚĆ  jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Offline

 

#7 2010-11-14 12:44:00

Grzegorz Wielki
zaaklimatyzowany
Zarejestrowany: 2010-03-16
Posty: 223

Re: Czy Polacy to na pewno Słowianie?

Polacy są Słowianami- jeśli stosujemy kryterium językowe -nie ma wątpliwości.
Dla mnie Słowianie to narody posługujące się językami słowiańskimi.


Lepiej siedzieć cicho i uchodzić za idiotę, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości!

Offline

 

#8 2010-11-14 13:47:56

Siemowit
Moderator
Zarejestrowany: 2010-05-01
Posty: 661
Serwis

Re: Czy Polacy to na pewno Słowianie?

Owszem - dla nas Słowianinem jest przede wszystkim ten, kto mówi po słowiańsku, reprezentuje kulturę kraju słowiańskiego. Mit krwi i ziemi znany był raczej u German, u nas przede wszystkim zawsze chodziło o kulturę i język.

Oczywiście trudno np. czarnoskórą dziewczynę nazwać kobietą o "słowiańskiej urodzie", ale przyjmijmy, że mogłaby się zasymilować kulturowo.


http://www.bogowiepolscy.net/gfx/image/Chwala_Bogom!.jpg

Offline

 

#9 2011-01-14 20:11:25

soulblue
przyboczny
Skąd: Gliwice/Gdansk
Zarejestrowany: 2010-06-17
Posty: 1261

Re: Czy Polacy to na pewno Słowianie?

<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Pe8vYIDUbjM?fs=1&amp;hl=pl_PL"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Pe8vYIDUbjM?fs=1&amp;hl=pl_PL" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
 
To coś dla was. Według mnie w Polsce rzadko widzi się czystego lub prawie czystego Słowianina. Hunzowie faktycznie bardziej prypominaja wygladem Slowian i ludy indoeuropejskie. Jedni z najpiękniejszych ludzi świata


Jeśli masz dwa instrumenty w jednym pokoju i na jednym z nich zagrasz nutę C, to struna tego samego dźwięku zacznie drżeć również w drugim fortepianie. U ludzi jest całkiem podobnie.
COŚ O MNIE: http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=344170#p344170
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=41806#p41806
https://www.facebook.com/rupieciarniagn … mp;fref=ts

Offline

 

#10 2011-01-14 21:31:13

Siemowit
Moderator
Zarejestrowany: 2010-05-01
Posty: 661
Serwis

Re: Czy Polacy to na pewno Słowianie?

Fajny numer, owszem. Gdzieś to mi się o uszy obiło jakiś czas temu...

Co mam rozumieć pod terminem "czysty Słowianin"? Nie wiem czy masz na myśli czyste ciuchy? Bo jeśli mówimy o genach to Europa dosyć jest jednolita pod tym względem i doszukiwanie się "czystości" w tych sprawach absolutnie nie ma sensu, bo czegoś takiego nigdy nie było. Od samego początku każdy z każdym się mieszał i nigdy nie istniał "czysty lud". Różnice widać jedynie gdy ktoś ma inny kolor skóry, ze względu na pochodzenie z różnych części całego świata.

Prawdą natomiast jest uroda słowiańska naszych kobiet. Cały świat uwielbia i pada na twarz przed urodą Polek czy Rosjanek - więc uroda takich pań to prawdziwy skarb.

Aha - gdyby nasi przodkowie różnili się czymś specjalnie to kronikarze nie omieszkaliby o tym napisać w czasach wczesnego średniowiecza - a tu ani słowa. Więc chyba kwestie wyglądu nie są najważniejsze, co nie oznacza, że w ogóle nie mają racji bytu.

Warto właśnie przyjrzeć się ludom Indoeuropejskim dziś - czym się różnią, jakie mają cechy wspólne. A nóż, coś ciekawego się znajdzie ?

I zgadzam się z przesłaniem utworu.

A i mam prośbę - piszmy z poprawną ortografią! ; )


http://www.bogowiepolscy.net/gfx/image/Chwala_Bogom!.jpg

Offline

 

#11 2011-01-14 22:48:47

soulblue
przyboczny
Skąd: Gliwice/Gdansk
Zarejestrowany: 2010-06-17
Posty: 1261

Re: Czy Polacy to na pewno Słowianie?

Hmm czy czytales moje powitanie czy jakikolwiek post ktory wczesniej pisalam ciagle powtarzam ze jestem z rosji ze kiepsko u mnie z polska ortografia ale ciagle sie ucze...wszyscy powtarzaja zebym sie nie przejmowala bo najwazniejsza jest tresc i wkoncu przestalam  sie tlumaczyc sadzilam ze itak kazdy wie....widac nie dla wszystkich wazna jest tresc


Jeśli masz dwa instrumenty w jednym pokoju i na jednym z nich zagrasz nutę C, to struna tego samego dźwięku zacznie drżeć również w drugim fortepianie. U ludzi jest całkiem podobnie.
COŚ O MNIE: http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=344170#p344170
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=41806#p41806
https://www.facebook.com/rupieciarniagn … mp;fref=ts

Offline

 

#12 2011-01-14 23:03:35

Siemowit
Moderator
Zarejestrowany: 2010-05-01
Posty: 661
Serwis

Re: Czy Polacy to na pewno Słowianie?

Nie chciałem abyś mnie źle zrozumiała, zapomniałem co pisałaś kiedyś, wybacz.

Treść jest jak najbardziej ważna ale chyba wszędzie na świecie nazwy krajów zapisujemy z dużej litery, prawda? To wyraz szacunku również dla własnego kraju ; )


http://www.bogowiepolscy.net/gfx/image/Chwala_Bogom!.jpg

Offline

 

#13 2011-01-14 23:11:56

Ja?!
Moderator
Skąd: małopolska
Zarejestrowany: 2010-05-23
Posty: 8321

Re: Czy Polacy to na pewno Słowianie?

Mam prośbe, piszmy tak jak nam wygodnie :-) a najlepiej intuicyjnie. "Ó" i "u" mówione wygląda tak samo i brzmi tak samo. Na pohybel ortografii. A tak na całkiem serio to polski język został stworzony i dany grupie w czasie gdy biblia to określa pomieszaniem języków po incydencie z "wieżą babel". Tak naprawde polacy kiedyś posługiwali się innym językiem który znała cała ziemia i są znacznie starszą rasą niż 10 tys lat. To samo z pozostałymi językami. Zostały wymyślone lub wzięte z innych planet. Skłaniam się do drugiej hipotezy. Pierwsi ludzie porozumiewali się językiem ich stwórcy który z nimi rozmawiał i uczył nie tylko swojego języka ale i dawał wiedze potrzebną do życia.

Offline

 

#14 2011-01-14 23:22:05

Ja?!
Moderator
Skąd: małopolska
Zarejestrowany: 2010-05-23
Posty: 8321

Re: Czy Polacy to na pewno Słowianie?

Siemowit - mówisz o pisaniu swojej ojczyzny dużą literą ale ale jak mówisz o sobie to czemu małą literą ? Powinieneś używać zawsze z dużej litery gdy piszesz "Ja" bo Ja cośtam i Ja tamcoś. Rozumiesz ? Nie rozumiesz. Wyrażanie szacunku do państwa jest pustą głupotą skoro się nie ma szacunku do siebie i swojego Ja. Nawet gdy piszemy o kimś per Ty to z dużej litery ale o sobie to z małej. Widzisz w tym problem niskiego poczucia szacunku do siebie w ludzkości ? Bo Ja to widze.

Offline

 

#15 2011-01-14 23:34:58

soulblue
przyboczny
Skąd: Gliwice/Gdansk
Zarejestrowany: 2010-06-17
Posty: 1261

Re: Czy Polacy to na pewno Słowianie?

J?! Heh i znowu mi sie podoba to co napisales. Pomyslec jak mnie irytowales kiedy bylam tu te 6 miesiecy temu.  Zajzyj do dzialu filozofia img/smilies/wink


Jeśli masz dwa instrumenty w jednym pokoju i na jednym z nich zagrasz nutę C, to struna tego samego dźwięku zacznie drżeć również w drugim fortepianie. U ludzi jest całkiem podobnie.
COŚ O MNIE: http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=344170#p344170
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=41806#p41806
https://www.facebook.com/rupieciarniagn … mp;fref=ts

Offline

 

#16 2011-01-15 00:08:45

Siemowit
Moderator
Zarejestrowany: 2010-05-01
Posty: 661
Serwis

Re: Czy Polacy to na pewno Słowianie?

Na wszystko można spojrzeć inaczej, ale matury w ten sposób się nie zaliczy, prawda?
A nasz język wywodzi się z języka aryjskiego, prasłowiańskiego.
Można myśleć o ortografii co się chce - ale nie obalisz jej. Ludzie będą oceniać innych często przez pryzmat tego, jak piszą i jak się zachowują. Można olać ortografię, można olać własny kraj - można wreszcie olać całą historię. Tylko na co komu taka anarchia, zero wartości, "róbta co chceta" ? To mi się kojarzy z lewackimi środowiskami, które łamią wszelkie normy i zasady. Owszem, można o sobie pisać z dużej, chociaż nie widzę takiej potrzeby bo znam swoją wartość, a reszta to zasady przyjęte w społeczeństwie.

Mit o wieży babel to mit ludów semickich - nie ma nic wspólnego z nami. Jak powiedziałem - nasz język należy do grupy języków słowiańskich, a te do grupy języków indoeuropejskich czyli aryjskich. Nie ma sensu grzebać głębiej bo tak można dotrzeć do epoki kamienia łupanego, tylko po co ?

Nasz język to dziedzictwo, tak samo jak kultura czy tradycja. Oczywiście nie dla każdego takie rzeczy są ważne, ale dla mnie owszem.

A z tymi innymi planetami hmm... wierzysz, że pozaziemskie cywilizacje dały życie na Ziemi? To za ich sprawą Ziemia znalazła się w odpowiedniej odległości od Słońca, aby powstało życie? Na takie i inne pytania należałoby stworzyć w innym dziale osobny temat, bo jest duży offtop.


http://www.bogowiepolscy.net/gfx/image/Chwala_Bogom!.jpg

Offline

 

#17 2011-01-15 10:58:47

bezemocji
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-02-18
Posty: 4533

Re: Czy Polacy to na pewno Słowianie?

Widzę, że zrobił się temat czy Polacy posługują się poprawną polszczyzną. W piśmie img/smilies/smile
Rezygnowanie z pewnych zasad nie jest za mądre, to tak jakby zrezygnować z zasad ruchu drogowego i każdy by jeździł po swojemu. Chaos byłby wielki. Wystarczy pisać jak pierwotnym hebrajskim by utrudnić sobie życie - cipisalibezznakowprzestankowychjednymciągiembezdużychliter. Ładnie? img/smilies/smile No cóż chyba jednak wszędzie wkrada się i promowana jest bylejakość ....
Wracając do słowiańskich genów trudno je wydzielić z obecnej populacji Polaków. Co miałby znaczyć "słowianski gen"?
Plemienia Polan, Piastów, Wiślan? Z jakiego okresu? Nie były to zupełnie homogeniczne społeczności. Zresztą chów wsobny na dłuższą metę nie jest korzystny dla danej grupy. No i się mieszaliśmy. Szczególnie w pokoju przechodnim Europy. Stąd m.in. wynika ponoć różnorodność i piękno naszych kobiet img/smilies/smile
Na dobrą sprawę gdyby nasze geny miały barwy chodzilibyśmy kolorowi jak kameleony. Z przewagą jakiegoś koloru, gdzie danych genów byłoby najwięcej.


Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? img/smilies/roll

Offline

 

#18 2011-01-15 19:31:18

Ja?!
Moderator
Skąd: małopolska
Zarejestrowany: 2010-05-23
Posty: 8321

Re: Czy Polacy to na pewno Słowianie?

Tak wierze bo mam pamięć historii ludzkości a to że ziemia była dalej niż mars od słońca - potwierdzam. Zderzenie z obiektem w rejonie oceanu spokojnego wyrwało część ziemi i utworzyło pierścień meteorów między marsem a kolejną planetą. Siła uderzenia wybiła ziemie z orbity i poleciała jak piłka bliżej słońca. Nie wiem czy to było zamierzone działanie ale stawiam na nie zamierzone lub nie świadome. Uderzenie spowodował księżyc przelatującej zbyt blisko mojej macierzystej planety.

Offline

 

#19 2011-01-25 16:06:39

Lizawieta
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-06-22
Posty: 4484

Re: Czy Polacy to na pewno Słowianie?

Skoro zakwalifikowano nas do Słowian, to należy się tak odnaleźć.
Jako ciekawostkę podam, a może wiecie, że nasze ziemie zamieszkiwali neandertalczycy (Bieszczady), z tego wynika, że z nich coś też mamy.
Nasza wczena historia:
http://www.wyklady.ekpu.lublin.pl/wyklady/segedaw3.htm

A kto tam wie, może na Haiti też będą kiedyś Słowianie. img/smilies/wink
http://www.polskatimes.pl/magazyn/20984 … ,id,t.html


Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą  same. -Phil Bosmans-

Offline

 

#20 2011-10-18 11:54:41

Hati
adept
Zarejestrowany: 2011-10-15
Posty: 20

Re: Czy Polacy to na pewno Słowianie?

Siemowit napisał(a):

Na wszystko można spojrzeć inaczej, ale matury w ten sposób się nie zaliczy, prawda?
A nasz język wywodzi się z języka aryjskiego, prasłowiańskiego.
.

Hmmm... zawsze myslalem Siemowicie ze praslowianski wywodzi sie z jezyka praindoeuropejskiego.
Jezykiem aryjskim nalezacym do jezykowej grupy indoaryjskiej poslugiwali sie Ariowie nalezacy do
ludow indoiranskich.
Wiec mozna powiedziec poprostu, ze z praindoeropejskiego wylonilo sie wiele roznych grup jezykowych w tym indoaryjski i praslowianski. Jak dwie galezie wyrastajace z jednego pnia... a nie jedna z drugiej img/smilies/smile

Ale jesli sie myle, popraw mnie prosze.

Ostatnio edytowany przez Hati (2011-10-18 11:56:54)

Offline

 

#21 2011-10-18 12:03:08

Siemowit
Moderator
Zarejestrowany: 2010-05-01
Posty: 661
Serwis

Re: Czy Polacy to na pewno Słowianie?

Nie wiem czy to jest takie bardzo istotne teraz. Nie raz jeszcze w nauce terminy "indoeuropejski" i "aryjski" traktuje się zamiennie.


http://www.bogowiepolscy.net/gfx/image/Chwala_Bogom!.jpg

Offline

 

#22 2011-10-18 13:56:12

Hati
adept
Zarejestrowany: 2011-10-15
Posty: 20

Re: Czy Polacy to na pewno Słowianie?

ekhm... zalezy w jakiej nauce img/smilies/wink Okreslenie aryjski w odniesieniu do jez. praindoeuropejskiego funkcjonowalo w XIX wieku. A od tamtego czasu nauka posunela sie chyba nieco naprzod img/smilies/wink

W moim poscie powyzej chodzilo mi jedynie o to aby uscislic terminy ktorymi sie poslugujemy.
Jesli chcemy pewne rzeczy rozwazac na poziomie lingwistyczno -naukowym, a nie kawiarniano-stolikowym scislosc terminologiczna jest jak najbardziej wskazana img/smilies/smile

Offline

 

#23 2011-10-18 17:43:35

Nebogipfel
mentor
Skąd: Warszawa, PL
Zarejestrowany: 2011-04-03
Posty: 11555

Re: Czy Polacy to na pewno Słowianie?


Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Offline

 

#24 2011-10-18 23:00:10

Hati
adept
Zarejestrowany: 2011-10-15
Posty: 20

Re: Czy Polacy to na pewno Słowianie?

A sprawdziles chociaz jakie "zrodla" linkujesz po poczytania ? img/smilies/tongue

"Po sześciu tysiącach lat swej historii nasi ludzie mają ostatecznie swoją religię, dla siebie i tworzoną przez siebie. Twórczość jest tą religią. Została ostatecznie ustanowiona wyłącznie dla Przetrwania, Ekspansji i Postępu naszej Białej Rasy. W rzeczy samej, wierzymy że to co jest dobre dla Białej rasy jest najwyższą cnotą, a to co jest złe dla Białej Rasy jest ostatecznym grzechem. Doszliśmy do tych wniosków poprzez obserwację Odwiecznych Praw Natury, studiowanie historii oraz poprzez używanie Logiki i Zdrowego Rozsądku, z którym każdy z nas się rodzi. Najwyższym Prawem Natury jest przetrwanie własnego gatunku. Historia pokazała, że Biała Rasa jest odpowiedzialna na tej planecie za wszystko co nazywamy postępem"

To cytat ze strony z pierwszego linka. Juz na pierwszy rzut oka ( lub raczej niuch ;P) zalatuje tu tania demagogia i brunatnym smrodem...

Takich "zrodel" to ja nawet koncem buta nie dotykam, zeby mi sie nie pobrudzil...

Offline

 

#25 2011-10-18 23:27:23

Nebogipfel
mentor
Skąd: Warszawa, PL
Zarejestrowany: 2011-04-03
Posty: 11555

Re: Czy Polacy to na pewno Słowianie?

Ok, ale pierwsze nie oznacza, ż epozostałe są a fe..
img/smilies/big_smile
Zwłaszcza forum historyków.
img/smilies/wink


Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo