Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#26 2010-11-25 19:34:42

Ja?!
Moderator

Re: Szanse i granice medycyny naturalnej

Lepsze to niż operacja i wycięcie jelita grubego. Ja bym wybrał wode do odbytu zwłaszcza że jest rozcieńczona. Medycyna niekonwencjonalna to też zdrowe odżywianie, ono najpewniej zabezpiecza przed szpitalem i staniem się workiem na chemikalia.

#27 2010-11-25 19:41:37

Crows
mentor

Artur napisał(a):

Crows napisał(a):

Artur napisał(a):

Z medycyną naturalną jest jeden problem - granica pomiędzy legendą a faktem.

to samo mozna powiedzieć o medycynie konwencjonalnej gdy pojawia sie pojecie => placebo

Jednak w medycynie konwencjonalnej nikt nie każe mi robić wlewek doodbytniczych z wody utlenionej. Myślę, że dostrzegasz różnicę.

doskonale dostrzegam róznice , dostrzegam tez wielu idiotów w branzy naturoterapii ale nie chciałbym by wszystko co nazywa sie naturoterapią było traktowane jak kocie gówno ,
jedno co mnie zastanawia to coraz wieksza ilość tzw paraleków w naszych aptekach , ciekawe czyja to zasługa czy tych babć co czasem sobie szałwie zaparza do płukania gardła ?

:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

#28 2010-11-25 23:12:34

Artur
Administrator

Sam parzę sobie szałwię gdy zachodzi potrzeba. Sięgam po środki ziołowe (i inne naturalne) zamiast chemicznych jeśli ich faktyczne działanie jest tożsame. Ale to ja. Większość ludzi woli jednak wlewki czy choćby popijanie nafty. I to nie za sprawą działania tożsamego specyfiku - ale - przekonania że stosowane 'zamiast' klasycznych leków przynosi lepsze skutki.

Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

#29 2010-11-26 03:47:35

Krystek
przyboczny

Wszystko w umiarze i wszystko z inteligencja.
Dlatego, ze ktos mowi, iz cos jest naturalne wcale nie oznacza, ze to jest pomocne w danej sytuacji.

Powinnismy byc odpowiedzialni za wlasna wiedze. Nie ma co latac za kazdym nowym guru, nowym srodkiem, nowym lekiem, nowa dieta, nowa droga zycia.

Kazdy z nas ma rozum- wypadaloby go czasami uzyc. Poczytac, znalezc prawdziwych specjalistow. Troche osobistego wysilku - zamiast pokazac jak intelektualnie leniwi mozemy byc i jak naiwni - tez z lenistwa.

I ja nadal parze ziola - tak jak babcia mnie nauczyla i jak mi pokazala, ze dzialaja.

Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

#30 2010-11-26 06:52:12

Crows
mentor

Krystek napisał(a):

Powinnismy byc odpowiedzialni za wlasna wiedze. Nie ma co latac za kazdym nowym guru, nowym srodkiem, nowym lekiem, nowa dieta, nowa droga zycia.
.

słusznie , ale niestety jest inaczej i wiedzą o tym zarówno szpece od wyciagania kasy zarówno w branży naturoterapii jak i farmacji ,
zbyt często naiwnych i wystraszonych ludzi wykorzystuje sie jako króliki doświadczalne ,
dlatego sądze iż najlepiej zaufać metodom sprawdzonym , a i podejście do nich powinno być bardzo indywidualne , bo kazdy człowiek jest inny , to co może być lekarstwem dla jednego może byc niebezpieczne dla innego , jednemu pomoże mięta innemu Raphacholin C a innemu Essentiale a innemu zupa - kapuśniaczek a innemu kieliszek Whiskey img/smilies/wink
Artur jeśli chodzi o nafte to to cóś wystepuje w aptece pod nazwą - Petroleum D5  img/smilies/wink
ostatnio zapanowała moda na popijanie oleju lnianego , ja uzywałem go jedynie do malowania obrazów dzisiaj go ludzie piją , dla bardzo wielu ludzi jest on zwykła trucizną , w aptece tez go mozna kupic .

:
:

#31 2010-12-16 14:41:28

babka cukrowa
przyboczny

Crows jeżeli chodzi o olej lniany to początkowo kojarzył mi się ze smarem ale gdy zaczęłam stosować go do potraw (do twarożku,koktajli,sałatek)zmniejszyłam  sobie bardzo cholesterol i już nie biorę tabletek Więc jest on dla niektórych ludzi lekiem a dla niektórych trucizną To zależy od tolerancji organizmu Zazwyczaj każdy rodzaj leczenia niekonwencjalnego inaczej wpływa na człowieka młodego a inaczej na staruszka

#32 2010-12-16 17:15:14

Crows
mentor

babka cukrowa a który cholesterol sie obnizył LDL , YDL , HDL , czy OGÓLNY , a jak TG (trójglicerydy) ?
często w takich sytuacjach zdarza sie , że obniża sie cholesterol ogólny ale spada duzo poniżej normy HDL tzw "dobry cholesterol"- własciwie to nie cholesterol - to lipid odpowiedzialny za transport choresterolu z krwi do wątroby i na odwrót , jeśli tego "transportera"za mało to nie dobrze bo może być np ogólnego cholesterolu 200 a i tak człowiek żle bedzie funkcjionował , kiedyś norma HDL wskazywała by nie był wiekszy niż 55 , teraz odwrócili kota ogonem i pisze w normach by nie był mnieszy niz 55 , o tak sobie zamienili to "<"na to ">"  czy ktoś sie wysilił dlaczego ? , ależ po co , biznes farmaceutyczny by stracił  , wracając do HDL - jęśli ktoś bedzie go miał np 70 to może mieć ogólny cholesterol 350 i może spać spokojnie miażdzyca sie z tego powodu nie zwiekszy.
picie oleju lnianego osłabia produkcje płynów ustrojowych a także krwi , oczywiście nie szybko i nie po jednym tygodniu stosowania , przyśpiesza starzenie i wzmacnia iluzje umysłu - czyli utrwala ego jak stary obraz na płótnie img/smilies/wink

:
:

#33 2010-12-18 16:14:48

babka cukrowa
przyboczny

Jeżeli mam się za szybko zestarzeć to lepiej nie będę pić tego oleju TG w normie LDL też w normie a ogólny cholesterol miałam początkowo 256 a teraz mam 158 Wiem że mam sporo tego dobrego cholesterolu ze względu na cukrzycę Mogę spać spokojnie miażdżyca mi nie grozi (a tak się bałam tej stopy cukrycowej)

#34 2010-12-18 18:32:41

Ja?!
Moderator

Crows - dobrze się czujesz ? Kto to stwierdził że olej lniany przyspiesza starzenie ? I czy rafinowany czy nierafinowany. Wiem że każdy rafinowany przyspiesza starzenie więc jeśli o takim mowa to sobie daruj. I jaka ilość dzienna może przyspieszać starzenie a jaka jest bezpieczna (przy nierafinowanym) / kolejne pytanie to niby co według Ciebie spowalnia starzenie ? Oprócz operacji plastycznych.

#35 2010-12-18 21:01:15

Crows
mentor

Kto to stwierdził że olej lniany przyspiesza starzenie ?

twoja stara

:
:

#36 2010-12-18 21:44:01

Ja?!
Moderator

Jesteś lekarzem ? To by wiele tłumaczyło.

#37 2010-12-18 21:47:31

victoria
adminka

Ja?! napisał(a):

kolejne pytanie to niby co według Ciebie spowalnia starzenie ? Oprócz operacji plastycznych.

aż muszę zapytać co masz na myśli mówiąc spowolnienie starzenia, tak konkretnie?

... Fleuris là où tu es planté ....

#38 2010-12-19 09:20:54

Crows
mentor

tzn spowolnić proces utleniania sie img/smilies/wink

:
:

#39 2010-12-19 11:57:47

victoria
adminka

Ja chciałabym żeby to Ja powiedział co ma na mysli, bo uzył dziwnego sformułowania i ja nie bardzo wiem czy dla niego spowolnienie starzenia to wygląd czy proces...

#40 2010-12-19 13:58:07

Ja?!
Moderator

Wygląd, jeśli skóra wygląda młodo to cały organizm jest młody. Izomery trans to jest to co najszybciej powoduje starzenie i śmierć komórek. Jest w margarynach, tym co smażone, pieczone. Olej lniany jeśli nie jest rafinowany to nie jest szkodliwy. To co powoduje że każdy olej jest trucizną to brakujące w nim witaminy e i inne cenne substancje które znikają w procesie rafinacji. Lepiej już jeść samo siemie lnu lub inne orzechy i nasiona niż używać coś tak pustego co się bardziej nadaje jako olej silnikowy niż do spożycia.

#41 2010-12-19 14:09:54

Crows
mentor

kapujesz tylko skutek oddziaływania bezpośredniego , nie kapujesz działania pośredniego , które  prowokuje organizm do takich czy innych zachowań .

:
:

#42 2010-12-19 14:18:35

victoria
adminka

A co ma wygląd do młodosci? Jak poprawisz wygląd operacja plastyczna albo wstrzykniesz botox to bedziesz młodszy?
Dam Ci przykład mojej tesciowej, całe zycie nie opalała, a smazyła sie na słońcu, do dzisiaj jej diete nazwałbyś zabójczą, nie ma w niej nic co nazywasz zdrowym, cere, skóre ma tragiczną i to od lat, ale ma blisko 92 lata i tyle witalnosci jeszcze, ze aż strach img/smilies/big_smile

#43 2011-01-27 16:57:57

babka cukrowa
przyboczny

Victoria moja teściowa ma 97 lat a od 20-30 lat nie ma żadnego zęba .Jak ona sie odzywia tego nie wiem ,bo jak mąż zmarł już przestałam być jej synową.Starsi ludzie nie znali chemii i moze dlatego są bardzo zywotni.Mniej chodzili do lekarzy a bardziej wierzyli w uzdrawiające działanie medycyny naturalnej (ziola,znachorzy,legendy)Ja?olej lniany ,który kupuję jest nierafinowany i pomaga również na stany zapalne jelit Gdy zaczęam go stosowac do różnych potraw zniknęły uporczywe biegunki które ustawały tylko po Stoperanie Cos w tym oleju jest jezeli niektóre objawy chorób ustępują????

Stopka forum