Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1 2010-12-05 19:12:23

Sailor
Miss Darkside

Książka- prezent

Zbliża się czas obdarowywania się, a książka jest według mnie jednym z najwspanialszych podarunków img/smilies/smile Chciałabym zapytać z tej okazji, jakie tytuły sprawdzają się w roli prezentu? Nie tylko mikołajkowego lub gwiazdkowego, rzecz jasna, ale w szerszym, bardziej uniwersalnym spektrum. Ja np. wręczałam kilka razy Baśnie Andersena dzieciakom, bo sama się na nich wychowałam. Podobnie było z klasyką literatury, więc zawsze robiłam to bardzo zachowawczo, bez szaleństw. Książka sporo mówi o człowieku, trzeba zachować ostrożność i nie podarować czegoś nieznanego i niestosownego img/smilies/wink Najlepiej oczywiście znać czyjeś gusta i się w nie wstrzelić, ale jeśli tak się nie da... No właśnie- jakie czytadła  polecilibyście w takiej sytuacji?

Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

#2 2010-12-08 13:25:07

roxis84
przyboczny
Serwis

Re: Książka- prezent

Ja np wole dostać dobrą książkę niż jakieś niechciane prezenty czy standardowe skarpety, perfumy i czekoladki...

Dostałam w tamtym roku 12 książek... z czego jedna była w moim guście... Reszta to książki kulinarne, o aromaterapii, historia pewnego miasta, aaaaaaaaaaa... jak gotować dla mężczyzny by nie był otyły czy coś w tym stylu img/smilies/big_smile img/smilies/big_smile img/smilies/big_smile O rany...  Kupione zapewne w Tesco z przeceny... Oddałam znajomym.

Sama też lubię obdarowywać książkami tylko przed tym należy się dowiedzieć CO KTO LUBI, czym się interesuje lub np czego chce się nauczyć- o czym wspominał..

Moja kuzynka zaczęła jeździ na snowboardzie więc tematyka prosta..

Druga myśli o tym by zostać wizażystką.. proste też img/smilies/smile

Ktoś wspominał o nauce języka.. wiadomo..

Gorzej jak ktoś w życiu jedną książkę przeczytał... albo podarujemy mu taką jaką już ma..

Książka to wspaniały prezent ale troszkę ryzykowny jeżeli nie znamy zainteresowań drugiej osoby..

Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

#3 2010-12-08 13:29:36

roxis84
przyboczny
Serwis

To dla mojej przyjaciółki która chce zostać dekoratorem wnętrz i ma fioła na tym punkcie... Kupuje masę książek i magazynów..

Wiem, że tego nie ma img/smilies/smile

http://www.tmc.com.pl/p/pl/978838919259 … etrza.html

Na tej stronie jest wiele ciekawych książek które można przeglądać wg tematyki.. img/smilies/smile

#4 2010-12-08 14:11:25

Lidka
mentor

Ja uważam książkę za jeden z najwspanialszych prezentów i byłabym w siódmym niebie, gdyby ktoś mi sprezentował coś fajnego.

No, ale któż to może wiedzieć, jakie mnie najbardziej interesują? img/smilies/wink Niewiele osób (a moja rodzina w ogóle)

To samo z obdarowywaniem wszystkich osób, o których nic nie wiemy (albo niewiele). Sprezentować nawet najlepszą książkę komuś, kto nie czyta, nie jest dobrym pomysłem. Można zaryzykować względem dzieci, żeby je zachęcić do czytania. Ale dorosła osoba, jeśli nie ma nawyku czytania, odłoży taki prezent do lamusa...

W sumie jednym z "pewniaków" może być jedynie... książka kucharska z ciekawymi przepisami. Choćby z ciekawości, co tam można znaleźć, osoba obdarowana (pewnie głownie baba img/smilies/wink) zajrzy...

Pozdrawiam!

Lidka

#5 2010-12-09 11:22:56

Sailor
Miss Darkside

Taki, Lidko to dobry pomysł img/smilies/smile Ja np. jestem koneserką oglądania zdjęć w książkach kulinarnych- naprawdę nigdzie indziej nie ma takich pięknych obrazków img/smilies/wink

Jako dziecko dostawałam przeważnie lektury, nie wspominam tego miło. Zgodnie  z przekonaniem chyba, że skoro mają już zainwestować w makulaturę to chociaż z pożytkiem dla mej polonistycznej edukacji img/smilies/tongue Takim to sposobem miałam trzy wydania w Pustyni i w puszczy, cztery egzemplarze Pana Tadeusza, kilka Ań Shirley itd. itp. zupełny bezsens, dawałam to później młodszym kuzynkom, a wystarczyło tylko zapytać, co mi potrzeba, czego jeszcze nie mam.

Teraz zażyczyłam sobie na Gwiazdkę książkę od psiółek, wiem, ze będę zadowolona  i nie mogę się już doczekać img/smilies/big_smile

Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

#6 2010-12-09 12:15:12

Lidka
mentor

A jakie 'smaczne' te wszystkie zdjęcia w książkach kucharskich... img/smilies/wink

Wiesz, jak w końcu wybiorę się na wielkie zakupy (niebawem), to sama sobie sprezentuję książkę, którą chciałabym mieć i już. Zapakuję pięknie i to zaraz po powrocie, żebym nie miała pokusy poczytać od razu... I prezent na Gwiazdkę wymarzony! img/smilies/wink

:choinka1::sypie::mik:

Pozdrawiam!

Lidka

#7 2010-12-10 12:57:51

roxis84
przyboczny
Serwis

Dostałam ostatnio do jednej babci kilka książek - rzecz jasna o tematyce religijnej... Przeczytałam i oddałam ostatnio drugiej babci. Druga babcia ma słaby wzrok ale książki przeczytała i parę dni o nich wspominała... Myślałam o jakiejś książce dla niej na święta jako prezent, tylko z większą czcionką.. Aaaa... babcia ma 82 lata. Może macie jakieś fajne pomysły? img/smilies/smile

#8 2010-12-10 12:59:39

roxis84
przyboczny
Serwis

Znalazłam fajną stronę img/smilies/smile

Może się komuś kiedyś przyda img/smilies/smile

http://www.prezentdlaseniora.pl/

#9 2010-12-10 13:02:27

roxis84
przyboczny
Serwis

A dla babci nadal żadnej książki...

#10 2010-12-10 15:09:33

Bujaczek
Promyczek
Serwis

Pomysł kupienia książki jako prezent jest super, ale tylko wtedy gdy zna się gusta osoby której się kupuje.
Ja właśnie siostrze kupuje książkę bo wiem, że się ucieszy. I sama zaznaczyłam, że chcę książki więc będę miała co czytać img/smilies/big_smile Dostanę od 3 osób na bank książki img/smilies/big_smile

„Spróbuj choć raz odsłonić twarz i spojrzeć prosto w słońce...
Zachwycić się po prostu tak i wzruszyć jak najmocniej...”

http://zapatrzonawksiazki.blogspot.com/ <--- mój Blog o Książkach img/smilies/big_smile
ZAPRASZAM!!

#11 2010-12-11 10:08:06

Highlander
przyboczny

James napisał(a):

Aaaa... babcia ma 82 lata. Może macie jakieś fajne pomysły? img/smilies/smile

Skoro babcia ma slaby wzrok, to może ebooka?

#12 2010-12-11 11:08:45

roxis84
przyboczny
Serwis

Musiałabym jej wydrukować... Wątpię aby na laptopie czytała..img/smilies/big_smile img/smilies/big_smile img/smilies/big_smile To taka staroświecka babcia.. Jej nic nie trzeba. zawsze dostaje te same prezenty.. Chciałbym sprawić jej jakiś oryginalny prezent, z którego naprawdę by się cieszyła..

Dziś jadę na kolejne zakupy. Zajrzę do księgarni. Tak będzie najlepiej. Przejrzę książki, które mogłyby ją zainteresować i osobiście sprawdzę rozmiar czcionki. Może będzie coś fajnego img/smilies/smile

#13 2010-12-11 11:54:25

Highlander
przyboczny

Nooo, chyba złej użyłem nazwy, chodzi mi o książki wydane na CD, gdzie można sobie posłuchac.
Ma to jakąś nazwę?

#14 2010-12-11 13:05:54

Sailor
Miss Darkside

Audiobook img/smilies/wink

Majgull Axelsson

Stopka forum