Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#1 2011-02-01 22:04:11

victoria
adminka

Pro Patriae Gloria

Zaznaczam, że nie czytałam tej książki...   zastanawiające pytania, tylko nie wiadomo jakie są odpowiedzi. Wydaje mi się, że jest to spojrzenie zza oceanu, a więc z zewnatrz a nie od środka na nasz kraj, na wydarzenia w których braliśmy udział.

Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka,
dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy,
że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie,
jaki uczynił, powołując nas na ten świat http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a050 http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/b020 

#2 2011-02-01 22:55:10

Michall
zaaklimatyzowany

Re: Pro Patriae Gloria

Victorio ale ta książka jest napisana przez takiego trochę hmmm nierealistę delikatnie mówiąc. Pytania które postawiono w tej prezentacji uwypuklają jej "poduszkowy" styl. Choćby pytanie o ten potencjał XVII wieczny, żeby zanalizować ten problem potrzeba dobrych 300 stron. Nie wspomne już o odwiecznym dogmacie marszałka który gdyby żył kilka lat dłużej to losy wojny zostałyby odwrócone- to bajka.

#3 2011-02-03 19:36:25

Libra1610
Użytkownik

książkę przeczytam, ale dla lektury, a nie dla wynoszenia z niej jakichkolwiek wiadomości, bo od tego są "poważniejsi" autorzy. @Michall zgadzam się to będzie miła bajka przed snem img/smilies/wink

"Aequat omnes cinis; impares nascimur, pares morimur"

#4 2011-02-03 22:21:05

Michall
zaaklimatyzowany

img/smilies/wink kolega mówił, że  spore fragmenty tej książki można przyrównać do trylogii (ideologicznie) prawda to??

#5 2011-02-03 22:29:02

Libra1610
Użytkownik

jestem patriotką, ale czytanie non stop jaka to Polska jest idealna i wszystkie jej niepowodzenia wynikają z zewnątrz a nie z jej wewnętrzych problemów mnie śmieszy. Patriotyzm to też realizm, a teraz nie potrzebujemy czytac "ku pokrzepieniu serc", więc obiektywizm byłby wskazany zamiast takiej lektury :d

"Aequat omnes cinis; impares nascimur, pares morimur"

#6 2011-04-08 22:25:29

mattis
Użytkownik

Książka jest naprawdę wciągająca, nie wiem skąd takie wnioski, że jest ona polukrowana i oderwana od rzeczywistości. Faktem jest, ze autor ma pewne inklinacje w kierunku prozy propagandowej,ale wszystko oparte jest na faktach (np. wypowiedzi polskich i rosyjskich geopolityków czy żródłowa prasa niemiecka z lat 30-tych) i dobrze się to czyta.

Stopka forum