Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#26 2011-11-28 23:01:26

Conan Barbarzynca
Administrator
Serwis

Re: Poznajemy Inne Wymiary.

Andra napisał(a):

chcialabym wiedziec kim sa- wowczas wiedzialabym kim jestem ja...ale to chyba ma byc odwrotnie. I mam nieodparte wrazenie ze cholernik Ja wie wiecej niz raczy wycedzic z siebie

Choć nie jestem Tobą to mogę stwierdzić z prawie stu procętową pewnością to to właśnie ma być odwrotnie:) Co do "Ja?" to On sporo napisał, mozesz poczytać. A jak pisał centralnie do Ciebie to się z nim nie zgadzałaś;)

#27 2011-11-28 23:15:50

Andra
Gość

Conan, chlone jak gabka...choc  z zasady sie nie zgadzam...w ten sposob mozna wiecej wydusic.
Generalnie Ja calutki czas pisze centralnie, nie lawiruje poboczem. Ale za malo mowi. A o ktore centrum Ci chodzi?

#28 2011-11-29 01:27:19

Conan Barbarzynca
Administrator
Serwis

Andra napisał(a):

A o ktore centrum Ci chodzi?

Tak ogulnie, ale wszystkich rozmów na forum to nie widziałem.

#29 2011-11-29 02:21:10

Nebogipfel
mentor

Ja też nie.

Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

#30 2011-11-29 06:28:57

Andra
Gość

hysia przez Was dostane jak nic.

#31 2011-11-29 13:49:05

Nebogipfel
mentor

To już wkraczasz w inny wymiar? img/smilies/big_smile

#32 2011-11-29 17:16:41

asmaani
przyboczny

Andra ty tak na serio?

"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

#33 2011-11-29 17:19:35

Andra
Gość

a czy cokolwiek jest na serio asma...?

#34 2011-11-30 00:27:33

lapicaroda
berzerkerka

Ja miałam to wielokrotnie. W snach odwiedzam cały czas to samo miejsce, ale nie widzę świetlistych tuneli i reszty pierdół. Po prostu jest cały czas to samo miejsce i ci sami w nim ludzie...
To jest niemożliwe mieć ''seryjne sny'', to nie ''Kości księżyca'' J. Carrolla...Musimy być czasami gdzieś, a potem o tym się zapomina.
Czemu wszyscy zawsze widzą te świetliste tunele, mgliste postacie, czują jakieś idealne odczucia...coś mi tu nie pasuje, dlaczego wszystko poza nami jest idealne w naszym odczuciu...a jeśli w równoległym wymiarze żyją podobnie do nas?

#35 2011-11-30 17:55:43

asmaani
przyboczny

kazdy czlowiek jest oddzielnym wszechswiatem. Ziemia jest planeta roznorodnosci, ktorej nie sposob ogarnac w ciagu jednego zycia.
w zwiazku z powyzszym inne planety i inne wymiary sa malo interesujace.

"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

#36 2011-11-30 18:46:11

Conan Barbarzynca
Administrator
Serwis

asmaani napisał(a):

kazdy czlowiek jest oddzielnym wszechswiatem. Ziemia jest planeta roznorodnosci, ktorej nie sposob ogarnac w ciagu jednego zycia.
w zwiazku z powyzszym inne planety i inne wymiary sa malo interesujace.

Coś w tym jest, z tym ze inne wymiary nie muszą być tym o czym pisze Lapicaroda;)

#37 2011-11-30 23:09:21

Andra
Gość

Conan, a czym sa wedlug Ciebie?

#38 2011-12-01 02:59:03

Conan Barbarzynca
Administrator
Serwis

Andra napisał(a):

Conan, a czym sa wedlug Ciebie?

To nie jest łatwy temat do jakiś super konkretnych i dosłownych sformułowań, dla jednego konkretem jest to co materialne, dla drugiego to co duchowe, jeszcze ktoś inny to łączy, przy czym kazdy na swój oryginalny sposób. Dla mnie jak juz pisałem ma to związek ze stanami świadomości i stanami ducha, jest ogromna ilość tych stanów(być moze nieskończona), te stany bardzo róznią się między sobą, połączenia są nieprzewidywalne, nauka zaś zajmuje się tym co przewidywalne.

#39 2011-12-01 03:57:35

Nebogipfel
mentor

A mimo to prognozy pogody nie zawsze się sprawdzają.

#40 2011-12-01 06:55:49

Andra
Gość

Conan, jakie polaczenia masz na mysli? Wiesz, ja tego nie rozbijam na materie i ducha, i nie pasuja mi ani odmienne stany swiadomosci, ani swiaty rownolegle...raczej postrzeganie, dostrzeganie tego co jest, powiedzialabym: szersze pole widzenia, wiesz, na zasadzie ,,normalnie'' widzimy, dostrzegamy waski wycinek tego co jest, widzimy to na czym koncentrujemy uwage. Tak mi sie to kojarzy ze swiadomym snem, tam takze widzialam to na czym skupilam wzrok...chwilami widzialam wiecej szczegolow, pojawialy sie jakies przedmioty, ludzie, gdy odwracalam oczy, to wszystko rozplywalo sie, niklo - wtapialo w tlo. Wiec moze na codzien tez mamy to zawezone postrzeganie, a w rzeczywistosci istnieje o wiele wiecej niz nam sie wydaje?

#41 2011-12-01 07:07:45

Andra
Gość

albo inaczej: to moja swiadomosc materializuje to co postrzegam?
Na ile jest mozliwe by przeszlosc i przyszlosc istnialy rownoczesnie w terazniejszosci? Bo to mi najbardziej pasuje

#42 2011-12-01 08:53:13

lapicaroda
berzerkerka

Na tyle, na ile model czasu jest spiralą, a nie linią prostą. Skąd to wytrzasnęłam i jak to wygląda od strony wzoru matematycznego, nie pytajcie, miałam z fizyki 2. img/smilies/smile
Dla mnie Ziemia nie jest końcem świata, nie ma zaświatów i nie ma koniecznie życia w Kosmosie, a wszystkie przejawy ''życia'' w jednym i drugim to kontakt z innymi wymiarami. Myślę też nieugięcie, że chwytamy się go, zasypiając. Wiecie, mam ostatnio dziwne sny, nie ma mnie tam, natomiast podglądam w nich życie innych, nie znanych mi osób.

#43 2011-12-01 09:05:00

Nebogipfel
mentor

W kosmosie i tak żyjemy. Zaświaty raczej traktowałbym jako inny wymiar, tak samo ten podgląd nieznanych osób. Warto by przywołać tutaj teorię strun.

Temat superstrun interesuje mnie od 13 lat. Zetknąłem się z tą teorią przy okazji lektury książki, profesora fizyki teoretycznej na City University w Nowym Jorku - Michio Kaku, pod tytułem „Hiperprzestrzeń. Naukowa podróż przez wszechświaty równoległe, pętle czasowe i dziesiąty wymiar”, którego polskie wydanie ukazało się w 1995 roku. W fizyce są różne teorie, które się sprawdzają doświadczalnie w danej wąskiej dziedzinie nauki, ale pewne dziedziny w fizyce udało się połączyć w spójną matematyczną całość, a inne nie. Największym problemem do rozwiązania był problem skonstruowania prawdziwej, ścisłej kwantowej teorii grawitacji – unifikacji teorii kwantowej i ogólnej teorii względności Alberta Einsteina. Problem ten prześladował największe umysły XX wieku, łącznie z Albertem Einsteinem. Mimo licznych prób i częściowych sukcesów ciągle jeszcze nie ma ostatecznej kwantowej teorii grawitacji.
Wszystkie zdroworozsądkowe propozycje teorii wszystkiego okazały się matematycznie niespójne. Zmuszeni jesteśmy obecnie pójść dalej, by stworzyć wyższą teorię, która połączy w spójną całość zarówno ogólną teorię względności, jak i teorię kwantową. Obecnie jedyną kandydatką na teorię wszystkiego jest teoria superstrun.

http://matryks.blogspot.com/2009/03/teo … strun.html

Jan Zaanen, Mihailo Cubrovic i Koenraad Schalm zaprzęgli teraz teorię strun do wyjaśnienia kwantowego stanu krytycznego. To szczególny stan materii, z którym mamy do czynienia bezpośrednio przed tym, gdy materiał zmienia się w nadprzewodnik w wysokich temperaturach. Uczeni wykorzystali znaną z teorii strun dualność Ads-CFT, która umożliwia przełożenie zjawisk zachodzących w olbrzymich relatywistycznych światach na poziom fizyki kwantowej. Dzięki opisowi wibracji wywoływanych w czarnej dziurze przez wpadający weń elektron, naukowcy byli w stanie opisać to, co dzieje się z elektronami znajdującymi się w kwantowym stanie krytycznym. Ich obliczenia idealnie pasowały.

Co prawda tajemnica "gorącego nadprzewodnictwa" nie została całkowicie wyjaśniona, jednak uczeni wykazali, że teoria strun może być przydatna do opisania istotnych fizycznych zjawisk, które możemy zaobserwować. Zaanen przyznaje, że on i jego koledzy do końca nie rozumieją wielu rzeczy, jednak wierzą, iż dzięki teorii strun uda się odpowiedzieć na wiele pytań, które od lat nurtują fizykę.

http://kopalniawiedzy.pl/teoria-strun-g … yczny,7918

#44 2011-12-01 09:20:59

lapicaroda
berzerkerka

Ja też nie rozumiem języka fizyki, od dawna to piszę że wyjaśniam chaotycznie, bo bazuję tylko na swoich odczuciach i nie wiem, jak się do tego odnosi język nauki. Anyway, dziś tak przykładowo, podążałam sobie za jakimś nieznajomym punkowcem, lol. A z wczoraj pamiętam przebłyski podglądania jakiejś laski z koleżanką na zakupach. To akurat nie jest świat z ''seryjnych snów'', raczej dziwne że śnię o nieznanych osobach, jak robią prozaiczne rzeczy, a mnie tam nie ma. Bo każdy czasem ma we śnie obce twarze, ale ja jestem gdzieś tam. I to nie jest z perspektywy tej osoby widok-patrzę jakby z boku, blisko, ale...lekko z góry.

#45 2011-12-01 10:14:35

Andra
Gość

Lapiku, tak lekko skosem z gory, tak? Ja tak mam caly czas, na zawolanie, ale na jawie. A Tobie swiadomie nie zdarzaja sie takie rzeczy, tylko we snach?
Czy moglabym prosic o przelozenie teorii strun na jakis zrozumialy ludzki jezyk? Bo tak to...poszczegolne slowa rozumiem, ale w calosci ...mnie to kojarzy sie z banka czasoprzestrzenna( o matko a co to jest), w ktorej tkwimy. Wybrzuszeniem swiadomosci? Bez emocji, gdzies sie zapodzial???

#46 2011-12-01 13:19:11

lapicaroda
berzerkerka

W snach i to jakoś głównie ostatnio. A można tak na konkretne osoby i świadomie? xD

#47 2011-12-01 15:14:33

Conan Barbarzynca
Administrator
Serwis

Andra napisał(a):

Conan, jakie polaczenia masz na mysli? Wiesz, ja tego nie rozbijam na materie i ducha, i nie pasuja mi ani odmienne stany swiadomosci, ani swiaty rownolegle...raczej postrzeganie, dostrzeganie tego co jest, powiedzialabym: szersze pole widzenia, wiesz, na zasadzie ,,normalnie'' widzimy, dostrzegamy waski wycinek tego co jest, widzimy to na czym koncentrujemy uwage. Tak mi sie to kojarzy ze swiadomym snem, tam takze widzialam to na czym skupilam wzrok...chwilami widzialam wiecej szczegolow, pojawialy sie jakies przedmioty, ludzie, gdy odwracalam oczy, to wszystko rozplywalo sie, niklo - wtapialo w tlo. Wiec moze na codzien tez mamy to zawezone postrzeganie, a w rzeczywistosci istnieje o wiele wiecej niz nam sie wydaje?

Andra ja tez podobnie na to patrze, w róznych stanach świadomości na rózne rzeczy zwraca się uwagę, na dobrą sprawe to na codzień nie jest potrzebne widzenie wszystkiego, a nawet było by to niewskazane.

#48 2011-12-01 17:56:27

Nebogipfel
mentor

Najprostsza definicja strun:

Teoria superstrun postuluje istnienie mikroskopijnej wielkości obiektów (wielkości 10-33 cm, które można sobie wyobrazić na podobieństwo strun zwiniętych w pętle. Wirują, skręcają się i oscylują nie tylko w czterech znanych wymiarach (trzy przestrzenne i jeden czasowy), ale też w sześciu lub siedmiu dodatkowych, dla człowieka niewidocznych. Niekiedy struny wpadają w rezonans i dają czyste tony, które są właśnie przejawem wszystkich znanych sił i cząstek we Wszechświecie.
To pierwsza w dziejach teoria, która obiecuje syntezę wszystkich nam znanych praw fizyki.

http://www.fizyka.net.pl/index.html?men … ura_u.html

#49 2011-12-02 09:51:47

Andra
Gość

i tak ni czorta nie ponial, ale dzieki Nebo. Ja chyba mysle obrazami, jak widze- to rozumiem. Jakiejs klepki w glowie mi zabraklo.
Tak Lapi, do pewnego stopnia mozna, ale po co? Samo widzenie, dla zabawy nic nie daje, po co bawic sie soba i innymi?

#50 2012-02-14 23:59:50

soulblue
przyboczny

Nebo podałeś cudowny link. Czytam inne artykuły na tym blogu. Andra- ja zawsze odczuwałam kosmos w innym znaczeniu. Mam wrażenie, że moja dusza ''pamięta'' początki jakiś kosmicznych form. Nie wiem czy wszyscy to ''pamiętają''. Możliwe, że to wiedza kodująca naszą duszę. Możliwe, że to rodzaj pamieci z podróży duszy miedzy reinkarnacjami. Wydaje mi się, że my rozpływamy się wtej energii na wiele cząstek, zmieniamy formę, jestesmy dzwiękiem, materią, atomami wirującymi wokół siebie...przenikamy wtedy wszystko.

Poczucie, że pochodzi się z innego wymiaru..ach tak. Jak ja to kocham:) Wiesz już od kąt żeśmy się poznały, że to odczuwam. Obrazy przesuwały się w mojej glowie nawet gdy jako dziecko opierałam się o drzewo. Wyczuwałam miejsce, które mnie przyciągało, zamykałam instynktownie oczy i przykladalam (teraz już wiem co to było) trzecie oko. To samo widoki, czyste powietrze obserwowanie ptaków gdy do o koła nie ma żadnych domów, żadnych słupów, wierzy  i  innych nadajnikow jakie zakłucają przeplyw energii. Dzwiek przeszywajacy duszę. Jestem pewne, że nad nami istnieja inne swiaty o wyższej swiadomosci. Ale i takie o mniejszej. Z tymi pierwzymi potrafimy się łąćzyc.

CO do tego czy jestem z innego swiata nie wiem. Kiedyś mi się tak wydawało, ale może my tylko chcemy by tak bylo. Bo tak naprawdę wszyscy pochodzimy z innego swiata. Jestesmy chwilowo na ziemi. Roznimy sie tylko stopniem świadomosci.
Czasem przytrafiaja mi się takie rzeczy, że aż strach komus opowiadac. Nic tylko napisac do niedowiary.

Andro- kiedy spotkałam tego chłopaka o, którym Ci kiedys pisałam, poczułam ta siłe nim na niego spojrzalam. A gdy spojrzałam mu w oczy to doswiadczylam dokladnie tego Twojego ''jestem w domu''. Po pierwszym spotkaniu nawiazala sie miedzy nami niewyobrażalna nawet dla mnie wiez telepatyczna. Nigdy nie opowiadalam nikomu oprocz niego tych wydarzen mniedzy nami. Bo nie chcę wyjść na wariatkę. Wtedy jednak dalabym sobie uciac glowę, że oboje żylismy gdzies indziej. Ze oboje jestesmy jak z innego swiata, troche niedostosowani, w innej energii.

Andra ogladam fimik....mowi o wszystkim co czulam do tej pory. O wszystkim!!! O tym ze czuje w powietrzu unoszaca sie energie i umiem wylapac swiadomosci dawnych ludzi. Wprowdzic sie na ich wibracje dzieki czemu pisze wiersze. Jest o Atlantydzie i wielu innych sprawach oberzyj:
http://matryks.blogspot.com/

Ostatnio edytowany przez soulblue (2012-02-15 00:48:07)

Jeśli masz dwa instrumenty w jednym pokoju i na jednym z nich zagrasz nutę C, to struna tego samego dźwięku zacznie drżeć również w drugim fortepianie. U ludzi jest całkiem podobnie.
COŚ O MNIE: http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=344170#p344170
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=41806#p41806
https://www.facebook.com/rupieciarniagn … mp;fref=ts

Stopka forum