Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#26 2012-07-11 00:30:09

mont_kaw
zwierzak

Re: ZNALEZIONO SMOKA. To nie żart.

Teoria ewolucji upadla? Nic mi o tym nie wiadomo.Zwa ja neodarwinizmem i miewa sie dobrze.
Smoki mogly istniec-dlaczego nie?Dodaja kolorytu naszej kulturze .Pozdrawiam

#27 2012-07-11 01:11:34

BasmaW
Salam Insh'Allah
Serwis

albo lamarkizmem. Ten sposób myślenia zawsze mi bardziej podchodził.

Nie powinniśmy się wstydzić przyjmowania prawdy, bez względu na to, z jakiego źródła do nas przychodzi, nawet jeżeli przynoszą ją nam dawne pokolenia i obce ludy. Dla tego, kto poszukuje wiedzy, nic nie jest bardziej wartościowe, niż wiedza jako taka. (Al-Kindi)

#28 2012-07-11 01:22:32

VadeRetroSatana
adept

Chodzi mi o teorie taka poukładana - pewnego dnia pewien meteory pierdut na ziemie i zmiata wszystkie wielkie gady a skoro te kamienie grobowe są prawdziwe to wtedy ta teori faktycznie leży w gruzach bo sie może okazać że część dinusiów jednak dalej sobie chasała po planecie . Kolorytu owszem dodaja i to karzdej kulturze ale trzeba wziąć pod uwage że każda barwna legęda dodaje kolorytu i nie mam nic przeciwko temu ponieważ wychowałam się na takich opowieściach i bardzo miło to wspominam ale jako fakt historyczny jest to dość niewiarygodne w szególności iż takie zwierzęta miałyby zyć tak niedawno czyli jakieś kilkaset lat temu i jakoś nie ma zadnych szcatków.

#29 2012-07-11 10:17:29

soulblue
przyboczny

mont_kaw napisał(a):

Dzieki za film.Naiiwny lecz miodny img/smilies/smile
Autorzy mowia,ze film jest fikcja ale nie przeszkadza to Soulblue wierzyc w to odkrycie,przedsiewziecie i nazywac domysly teoriami naukowymi.Al;e jazda ...

Pytałam VadeRetro...DLACZEGO uważa, że to fikcja, a nie że się myśli uważając to za fikcję. Rozwijam dyskusję bo taka jest moja rola jako moderatora działu Oka. A istnieć mogły. Badania naukowe dotarły do momentu gdzie smok istnieje jako zwierzę w spisie encyklopedii. Nie wiemy jednak na ile pokrywa się to z opisem jaki znajdujemy w baśniach i legendach.

Smok – rodzaj dużego drapieżnego archozaura żyjącego w późnym triasie na terenach współczesnej Europy. Jego skamieniałości pochodzą z datowanych na przełom noryku i retyku (205 – 200 mln lat) osadów w cegielni w Lisowicach. Mierząc 5 – 6 m długości, z czego blisko 50 – 60 cm przypadało na czaszkę, był jednym z największych triasowych archozaurów. Jego pozycja filogenetyczna jest trudna do ustalenia – Smok wykazuje pewne cechy występujące u teropodów, rauizuchów i bardziej prymitywnych archozaurów.

Budowa

Smok jest znany z bardziej kompletnych i lepiej zachowanych skamieniałości niż większość innych triasowych archozaurów. Na podstawie wielkości kości przedszczękowej, szczękowej i jarzmowej długość czaszki oszacowano na 48 – 57 cm. Całe zwierzę mierzyło 5 – 6 m długości. Kość przedszczękowa jest wysoka i masywna, obejmuje cztery zęby, bardziej okrągłe w przekroju niż zęby kości szczękowej lub zębowej. W kości szczękowej znajdowało się 11 lub 12, a w zębowej 14 zakrzywionych ku tyłowi, piłkowanych zębów. Okno przedoczodołowe jest niewysokie, w przybliżeniu trójkątne, jedynie w przedniej części otoczone niewielkim dołem przedoczodołowym. Zaawansowaną budową cechuje się puszka mózgowa smoka. Oś kości ramiennej jest podłużnie skręcona. Długość grzebienia naramiennego nie przekraczała 30% długości trzonu kości. Kość biodrowa wysoka i masywna, z zamkniętą panewką stawu biodrowego. Kość krzyżowa składa się z trzech kręgów przyrośniętych żebrami krzyżowymi do kości biodrowej. Bardziej szczegółowy opis osteologii smoka jest przygotowywany w ramach pracy doktorskiej Grzegorza Niedźwiedzkiego

Jeśli masz dwa instrumenty w jednym pokoju i na jednym z nich zagrasz nutę C, to struna tego samego dźwięku zacznie drżeć również w drugim fortepianie. U ludzi jest całkiem podobnie.
COŚ O MNIE: http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=344170#p344170
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=41806#p41806
https://www.facebook.com/rupieciarniagn … mp;fref=ts

#30 2012-07-11 18:08:15

mont_kaw
zwierzak

img/smilies/smile
Nie dyskutuje nt istnienia smokow.Jako sympatykowi ewolucjonizmu sa one mile widziane przeze mnie,jako milosnikowi literatury rowniez .Sadze jednak,ze film jest naiwny i tak go traktuje.
Sadbuuu...do swych milionow dodaj 50 img/smilies/smile Archozaury zyly rowniez w Polsce.Wdzieczny bylbym PANI ADMINISTRATOR za linka do strony,ktora tak dokladnie opisuje smoka ziejacego ogniem img/smilies/smile

#31 2012-12-04 22:09:23

montecristo
zaaklimatyzowany
Serwis

ja nawet znam jednego smoka  img/smilies/smile

http://www.cosgan.de/images/midi/verschiedene/f025

#32 2012-12-04 23:01:33

victoria
adminka

byłoby dziwne, gdybyś go nie znał img/smilies/tongue

... Kiedy nie masz nic do podarowania,  ofiaruj uśmiech ....

Stopka forum