Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY


"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1 2010-09-01 18:52:02

Aryamanesh
adept
Zarejestrowany: 2010-03-19
Posty: 94

Kontynent Mu

Mu – kraina mityczna, jeden z tzw. zaginionych lądów. Według przekazów i różnych autorów kontynent (ew. część stałego lądu lub wyspa) Mu znajdować się miał na Pacyfiku lub między Australią a Indiami. Żadna z tych lokalizacji (podobnie jak możliwość istnienia w nieodległej przeszłości geologicznej rozległych lądów pochłoniętych przez oceany, z wyjątkiem szelfu) nie znajduje potwierdzenia geologicznego ani archeologicznego.

Książki Jamesa Churchwarda [edytuj]

Legenda lądu Mu została spopularyzowana przez Jamesa Churchwarda w serii książek. Pierwsza – Mu Zaginiony Kontynent – została wydana w 1926 roku. Churchward twierdził, że pewien kapłan hinduski pokazał mu starożytne tablice stworzone przez Naacalów – zaawansowaną cywilizację zamieszkującą kontynent Mu. Ląd ten, według jego przekazów, miał mieć długość 9600 km i rozciągać się od punktu leżącego na północ od Hawajów, aż do Wyspy Wielkanocnej. Według Churchwarda, erupcje wulkanów, trzęsienia ziemi i potężne fale zniszczyły Mu 12 tys. lat temu. Pozostałością kontynentu mają być wyspy rozrzucone na Oceanie Spokojnym.
Zbieżność z Lemurią [edytuj]

Stawiana jest także inna hipoteza na temat Mu. Kontynent ten mianowicie miał wyłonić się w trakcie przebiegunowania Ziemi 52 tys. lat temu, a zatonięcie kontynentu było następstwem kolejnego przebiegunowania, ok. 24 tysiące lat p.n.e. Ludność kontynentu według tej tezy przeniosła się na nowo wynurzony w wyniku zmian litosfery kontynent. Nowy ląd pojawił się na powierzchni jako następstwo zmian pola magnetycznego w jądrze planety. Kontynentem tym była Atlantyda. Według autorów, którzy stworzyli tę tezę, Atlanci mieli być potomkami mieszkańców Mu.

Przyjęcie takiej tezy zrównuje kontynent Mu z Lemurią [1], która w naukach tradycji ezoterycznych (Helena Pietrowna Bławatska, Rudolf Steiner, Jinarajadasa) jest trzecim lądem (kolejnym z ogólnej liczby siedmiu) poprzedzającym Atlantydę [2].


Nieokrzesany barbarzyńca.
Bo w życiu trzeba mieć twarde łokcie i mocny język.

Offline

 

#2 2010-09-06 15:43:28

Lizawieta
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-06-22
Posty: 4484

Re: Kontynent Mu

Witaj.
Trudno powiedzieć czy krainę Mu można utożsamiać z Lemurią, ale na pewno z zaginionym lądem, gdzie owe krainy leżały. Mu nie jest wspominana w mitologii, dlatego utożsamiana jest z Lemurią bądź  Atlantydą. Atlanci byli potomkami Mu, a zamieszkiwali lądy gdzie pozostałościami są W-py Kanaryjskie, natomiast wyspy i wysepki rozrzucoene na Pacyfiku uważane są za ląd wspominanych krain Mu i Lemurii, a pozostałościami są: Hawaje i Samoa, W-pa Wielkanocna, Thaiti.
Zagadką dla badaczy W-y Wielkanocnej są posągi zwane przez tubylców moami. Jest ich ok.900 o wys. 4 m-ów i 14 ton, najwyższy ma 21 m. Powstanie ich datuje się na XI a XvI w. ne, w tym czasie il. lżyjącej tam ludności oszacowano na do 15 tys. Pytanie jak sobie poradzili stawiając takie kolosy i dlaczego taki wysiłek podejmowali? Co one przedstawiją?

Aryamanesh:

Przyjęcie takiej tezy zrównuje kontynent Mu z Lemurią [1], która w naukach tradycji ezoterycznych (Helena Pietrowna Bławatska, Rudolf Steiner, Jinarajadasa) jest trzecim lądem (kolejnym z ogólnej liczby siedmiu) poprzedzającym Atlantydę [2].

Również wspominają o pięciu rasach, którym dał początek "Pan Płomieni", a każda z nich ginęła w kataklizmie. I tak trzecią byli Lemurianie, czwartą Atlantydzi, a my piątą.
Różne hipotezy przyjmowano o zaginięciu, a tymże samym o istnieniu tegoż lądu, ale nie zostały potwierdzone.
Jednak oprócz artefaktów jest coś co mogłby zmienić  początki naszej cywilizacji i przewrócić do góry nogami.
Archeolog morski w 1985 r. Masaki Kimura zbadał część podwodnego kompleksu w postaci piramidy schodkowej potwierdza istnienie budowli na 3000 a 8000 l. temu. Niektórzy twierdzą, że to ruiny zatopionej cywilizacji być może...Lemurii. Są tacy, twierdząc, że to natura tak wyrzeźbiła, stąd podjęto kolejne badania i w Zatoce Kambajskiej na głębokości 36 m znalezino ślady ludzkiego osadnictwa. Badaniem C14 oszacowano na 7500 l pne. Ciekawe, bo najstarsza cywilizacja indyjska istniała ok. 3500 l. pne.
Może te dowody okażą się Lemurią lub Mu?


Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą  same. -Phil Bosmans-

Offline

 

#3 2011-01-16 12:43:20

Lizawieta
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-06-22
Posty: 4484

Re: Kontynent Mu

Ary...

Rzeczywiście przedstawione teorie są przyjęte jako możliwości takiegoż istnienia.

Mu nie zajmuje miejsca w żadnej ze starożytnej mitologii.
Rzeczywiście spopularyzował ją wspomniany przez Ciebie autor, ale nazwa wzięła się od amatorskiego archeologa Augustusa le Plongeona, jednak jego reputacja została nadszarpnięta, ponieważ próbował w swych książkach zinterpretować i wyciągnąć wnioski ze znanej książki Majów "Kodeks Troano". Wg. niego Majowie z Jukatanu byli przodkami Egipcjan, a także ocaleni ze zniszczonego wulkanem kontynentu...Mu. Tę interpretację o Mu eksperci uznali za błędną.

Jednakże Churchward też nie przedstawił żadnych dowodów, jedynie co, to przekaz ustny od zakonu Bractwa Naacal, który przekazał mu tabliczki zapisane starożytnym nieznanym językiem, który określano jako pierwotny język ludzkości.
Czy coś o tym możesz powiedzieć, wszak o język pytam?
Zbieżność Mu i Lemurii wynika z podobnego położenia geograficznego, a co za tym idzie fauny i flory.

Tak naprawdę ta mityczna kraina nie daje spokoju...prof. Masaki Kimura o którego znaleziskach podwodnych u pd. wybrzeży w-y Yonaguni wspominałam gdzie doszukiwano się związków z Lemurią i Atlantydą,  a także w Zatoce Kambajskiej dowody na najstarszą cywilizacji Indii, to dowody nurtujące naukowe głowy.
Jeśli te badania okażą się poprawwne w sensie istnienia tych cywilizacji, to cała nasza wiedza o nastarszych cywilizacjach będzie nieaktualna.


Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą  same. -Phil Bosmans-

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo